Dnes je štvrtok, 02.december 2021, meniny má: Bibiána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Životná zmena v podobe návratu do rodného mesta

október 03, 2020 - 14:00
Renáta sedela vo vlaku a na kolenách držala objemný ruksak. O tom či bol naozaj objemný sa dá diskutovať, pretože v ňom bolo všetko čo Renáta nadobudla za posledných tridsať rokov svojho života.
Foto: 

Obrazy si presťahovala autom, knižnicu rozpredala a zostal jej len obsah objemného ruksaku. Život vo veľkomeste bol búrlivý a vyčerpávajúci. Renáta síce v hlavnom meste ľahšie našla prácu, ale celková atmosféra dynamického kolosu jej nebola po vôli.  Dala si záväzok. Hneď ako dcéra doštuduje, nadobudne vzdelanie a bude pripravená do života, sa Renáta odsťahuje. Dcéra zhodou okolností musela byť pripravená do života omnoho skôr ako si to vyžadoval jej vek. To Renátu stále trýznilo.

Vlak uháňal, menili sa obrysy prírodnej scenérie a Renáta pozorovala okolie. Čo má na to všetko povedať? Bude ako nebolo. V krajskom meste si kúpila jednoizbový byt a začala si zvykať na jeho kolorit.

Najprv ju prestal zdraviť jeden sused. Keď vynášala smeti, celá bytovka bola v oknách. Renátin životný štýl nezodpovedal predstavám susedov. Keď ju bolelo hrdlo, hodila na pyžamo kabát a poďho k lekárke. Dôsledná mladá lekárka rozhodla že privolá sanitku, takže bolo naozaj dosť komické, keď sa Renáta musela voziť v MHD v pyžame. Nehovoriac o vyjavenej sestre, ktorá pyžamo asi ešte nevidela. A to robila v nemocnici. V hlavnom meste chodila Renáta ešte aj nakupovať v pyžame ak dlhšie spala. 

V jej novom domove bolo samozrejmé, že sa jej stále niekto vypytoval kde ide, prečo tam ide a koho tam má. V autobuse klábosili ženičky nahlas pre celé okolie, často sedeli aj desať metrov od seba, takže poriadne hulákali. O mobiloch nehovoriac. Veľkou výhodou malého mesta bolo, že Renátiny rodičia bývali neďaleko. Po ceste k nim stretla priateľky z mladosti a detstva čo bolo ďalšou výhodou Renátinho nového domova. A ešte ten kľud a pokoj. Už mala naozaj na to vek, aby sa prestala naháňať. Menopauza šťastne za nami a na obzore nový, slušný muž. Čo viac mohla Renáta od svojho malého rodného mesta čakať? Snáď len tú prekrásnu prírodnú  scenériu, ktorá jej nové bydlisko obkolesovala.

- - Inzercia - -