Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nasmerujte svoju myseľ pozitívne

október 07, 2020 - 12:00
Odvšadiaľ počúvame akú divnú dobu žijeme. Áno, s touto situáciou ešte pred pol rokom nikto nepočítal, ale koronavírus zrazu prišiel, je tu, svet sa mení a my sme nútení zaujať voči nemu postoj. Aj na nás záleží akým smerom sa bude náš život uberať.
Foto: 

Vážme si zdravie

Možno vďaka koronavírusu si viacerí z nás uvedomia hodnotu zdravia a začneme sa o seba patrične starať. Slovíčko "nestíham" sa stalo mantrou mnohých ľudí a ich obedy pozostávajú z fast foodov, chodia spať po polnoci a celkovo na seba jednoducho kašlú. Pretože práca, manžel, deti a neviem kto všetko a potom padáme na hubu do postele. A ešte sa čudujeme prečo bývame často choré.

Posilnite okruh priateľov

Každý človek potrebuje pochopenie, vypočutie a pohladenie. Na to všetko máme blízkych priateľov a práve toto obdobie je dobré na vzájomnú podporu. Situácia je vypätá dennodenna na cestách, v práci, deti sú tiež zmätené čo sa to vlastne deje a ústa máme prekryté rúškami. Stretávajme sa čo najviac to ide a doprajme si to čo je dôležité - pozornosť a záujem jden o druhého. 

Investujte svoj čas do rodiny

Rodina je primárna sociálna skupina. Vďaka svojim rodičom ste teraz tam kde ste, či už v dobrom alebo v zlom. Ale je len na vás či budete v sebe držať negatívne emócie, alebo sa vyberiete na cestu odpustenia a porozumenia. Život ide rýchlo a je škoda stráviť ho hnevom alebo smútkom. Malé deti sú rýchlo veľkými, ale potrebujú podporu rovnako. Vážme si čo máme doma. 

Pozerajte a čítajte príjemne veci

Snažte sa nekŕmiť svoju myseľ negatívnymi myšlienkami. Všade okolo počúvame čísla, problémy v zamestnaní a celkovo je toľko negatívnych správ, že ak by to človek bral vážne, ani z domu nevyjde. Všetko čo počúvame sa do nás vpisuje, aj keď na nevedomej úrovni, tak pozor na to. Treba to vyvažovať komédiami, pozitívnymi knižkami, robte si radosť.

Žijeme v bezpečnej krajine

Áno, máme tu vírus Covid-19, ktorý nikto z nás nečakal, ale ten je momentálne na celom svete. A Bohužiaľ sú krajiny, ktoré sú na tom oveľa horšie ako Slovensko, nielen z pohľadu pandémie. Chudoba a vojna ich zotročuje dosť a ešte príde aj toto. Preto buďme radi, že ešte stále môžeme pracovať, vychovávať deti a žijeme v bezpečí.

- - Inzercia - -