Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Keď sa v mladosti naučíš...

október 09, 2020 - 12:00
Je to ako v rozprávke O troch grošoch. Jeden dáte svojim rodičom, ktorí vás vychovali, jeden odložíte pre seba a jeden dáte svojim potomkom. V zrelom veku sa mnohé z nás starajú o svojich rodičov. Automaticky sa tejto činnosti venujú ženy, lebo ako povedal klasik – chlap, „ženy to vedia lepšie, u dcéry sa lepšie postarajú“.
Foto: 

Tým sa postupne menia aj témy ženských dialógov pri káve. Dámy trkocú o tom, ktorí z ich rodičov sa cíti lepšie, prípadne horšie, vymieňajú si znalosti o opatere seniorov, porovnávajú svoje situácie a menia si rady o tom, ktorý lekár je pre ich rodičov ten lepší.

Prirodzene tam spejú aj mužskí potomkovia, ale tí sa viac starajú o grunty, kosenie, pálenie slivovice a točenie vína. Vo svojej snahe málokedy dosiahnu starostlivosti, ktorú ženské ruky aj  nohy doprajú svojim rodičom. Veru aj nohy, napísala som to zámerne. S rodičmi, ak sú ešte mobilní, treba chodiť denne aj na prechádzky, čím dlhšie, tým lepšie. Musíte ich objednať u kaderníčky a potom doprevádzať. Strih si už povedia sami.

Denne stojíte pri sporáku a snažíte sa variť jednoducho, lacno a dobre. Vaši rodičia potrebujú dokonalú výživu. 

A odmenou je vám je „len“ dobrý pocit, že im len vraciate obrovskú námahu, ktorú do vás investovali. Máte pred sebou nádejnú víziu, že aj vás sa na staré kolená synovia a dcéry ujmú.

- - Inzercia - -