Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Protest pred Úradom vlády SR: Polícia zasiahla vodným delom a slzným plynom

október 17, 2020 - 18:14
Pred Úradom vlády SR protestujú proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády fanúšikovia ultras a priaznivci kotlebovcov. Na mieste sa pod dozorom polície nachádza približne 400 až 500 ľudí. Z davu sa ozývajú vulgárne nadávky na adresu predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Niekoľkým z protestujúcich sa podarilo do areálu úradu vlády prehodiť aj svetlice.
Foto: 
SITA

V úvode zhromaždenia vystúpil aj bývalý poslanec Národnej rady SR Peter Marček. Očakával sa tiež príchod priaznivcov strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko.

dsc_5936.jpg

Foto: 
SITA

Pred areál úradu vlády sa postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene a fľaše a používať delobuchy.

dsc_0654.jpg

Foto: 
SITA

Policajti v reakcii na to použili proti protestujúcim slzný plyn. Na miesto už dorazilo aj špeciálne policajné auto, pomocou ktorého proti demonštrantom policajti použili aj vodné delo.

dsc_6194.jpg

Foto: 
SITA

Polícia sa v súvislosti s protestom zaoberá porušením predpisov súvisiacich s mimoriadnymi opatreniami a bude ich postupovať ďalej na správne konanie. „Dnešné zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov, ktorí v niektorých prípadoch vykazovali známky požitia alkoholu. Zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície na upustenie od protiprávneho konania použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa dokonca zranili navzájom, a to tým, že jeden z prítomných ju hodil medzi zhromaždených," informovala polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako ďalej priblížila, na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci policajného zboru. Polícia na mieste zadržala niekoľko osôb. Viac informácii poskytne, keď to situácia umožní.

Účastníci dnešného protestu pred Úradom vlády SR neujdú spravodlivosti. Na sociálnej sieti to napísal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

„Je naozaj úbohé, že v čase, keď u nás alarmujúco narastá počet nakazených koronavírusom, je vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, sa nájdu ľudia, ktorí nič z toho nerešpektujú. Demonštrácia, ktorá nemá skutočný obsah a jej jedinou úlohou je primitívna provokácia, je zúfalým pokusom ultras a radikálnej pravice upútať na seba pozornosť," uviedol Mikulec.

Ako ďalej priblížil, nikto z demonštrujúcich nereagoval na výzvy polície, aby sa rozišli. V pohotovosti máme stovky policajtov, ktorým chcem aj touto cestou poďakovať za fantastickú prácu. "Nie, nenecháme sa vyprovokovať. Nepristúpime na ich primitívnu hru, keďže ich jediným cieľom je vyvolať roztržku a pobiť sa," ozrejmil minister vnútra. Takéto správanie by podľa neho nemalo v spoločnosti miesto ani v čase, keď by celá krajina nebojovala s koronavírusom.

- - Inzercia - -