Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Zisťovali sme, aké je vyzerať na vlas rovnako

október 19, 2020 - 10:27
S Danielkou a Barborkou Hanovou sa poznám už roky. Vždy boli krásne, múdre a tvorili nerozlučnú dvojku. Pre spolužiakov a v súčasnosti kolegov bolo zábavnou hádankou, keď sa ich snažili rozpoznať. Ako svojú pozíciu "jednej z dvojičiek" vnímajú oni?
Foto: 

Ako si vnímala v detstve, že máš sestru-dvojičku? 

Danielka: Ani som to nevnímala, proste od narodenia som mala toho človeka pri sebe, tak to bola a je len čast môjho života a nezaoberala som sa tým.

unnamed-2.jpg

Foto: 
Archív: Danielka a Barborka Hanová
Barborka: Pre mňa to vždy bolo niečo normálne mat dvojičku, aj v deststve. Tak som vyrastala; moja sestra bola vždy pri mne, určite bolo to super mať pri sebe vždy kamarátku a určite mi to veľmi pomohlo aj v nových situáciách ako napríklad prvý deň v škole; bola som určite viac sebavedomejšia a nebola som až tak v strese. Viac krát sa stalo že si ľudia šepkali “aha to sú dvojičky, aké zlaté” keď sme boly vonku a nám dvom to bolo zvláštne, to si presne pamätám, nechápali sme čo je na tom také špeciálne byť dvojičky, my sme spolu vyrastali, boly sme spolu každý den, pre nás to bolo normálne, nič také výnimočné.

unnamed-4.jpg

Foto: 
Archív: Danielka a Barborka Hanová

Aké su výhody a nevýhody toho statusu?

Danielka: Výhod je určite viac než nevýhod. Výhody sú v tom, že mám najlepšiu kamošku už od narodenia a ani som si ju nemusela hľadať; človeka ktorí mi rozumie, chápe ma, s ktorým sa cítim dobre a stojí pri mne. Keď sa potrebujem porozprávať, vypýtať si radu tak viem na koho sa obrátiť, kto ma najlepšie pozná. Nevýhoda asi to, že nás často berú ľudia ako celok a nie ako dve individualne osoby; že “ja”som Barborkina dvojička a nie “ja” som proste Daniela a koniec. Už sa nám stalo, že ľudia automaticky predpokladajú, že sme rovnaké povahou, my sme povahou dosť odlišné, a vôbec také zmýšlanie nechápeme.

unnamed-3.jpg

Foto: 
Archív: Danielka a Barborka Hanová

Barborka: Výhoda je určite to, že sa mam s kým porozprávať alebo vyhovoriť sa keď mam nejaký problém. Tiež som sa nikdy necítila sama, a mala so pri sebe niekoho kto mi vždy poradil a pomohol, keď som to potrebovala. Tiež sa so sestrou vieme veľa a dobre spolu nasmiať; máme ten istý humor a tak si spolu padneme. Tiež je moja “partner in crime”...vždy sme spolu niečo podnikli, boly sme vždy veľmi kreatívne a, keď sme boli malé, tak sme si stavali všelijaké zaujímavé  vychytené bunkre, teraz spolu brainstormujeme nápady na business. Nevýhod nie je až tak veľa...až na to že sme často dostali spoločný darček:), alebo že sme sa o veci museli deliť.

unnamed.jpg

Foto: 
Archív: Danielka a Barborka Hanová

Máš pocit, že svoju sestru poznáš o “niečo dôvernejšie”, tým, že ste dvojičky? 

Danielka: Určite áno, my sa spolu rozprávame aj o každom tajomstve, ktoré sme nikomu inému nepovedali. Moja dvojička ma pozná zo vsetkých najviac a ja zas ju.

unnamed-8.jpg

Foto: 
Archív: Danielka a Barborka Hanová
Barborka: Áno, myslím že jediný človek, čo o mne vie absolútne všetko. A ja viem všetko o nej...nemáme žiadne tajomstvá. Je úžasne uvoľňujúci pocit, vedieť že v mojom živote mam niekto takého blízkeho, že sa mu môžem zdôveriť so všetkým; to nemá každý! Tá blízkosť je určite aj tým, že sme spolu vyrastali od malička, boli sme spolu každý deň. Teraz už vieme komunikovať aj očami alebo ja viem predvídať ako sestra bude reagovať na niečo alebo niekoho a naopak. Máme aj podobný vkus, tak vždy si vážim jej názor a keď potrebujem v niečom poradiť, tak sestra je moja poradkyňa číslo 1.

Ak túžiš po tom sa jedného dňa stať matkou, vieš si predstaviť mať dvojičky?

Danielka: To si neviem predstaviť, ale len preto lebo stať sa prvý krát matkou, a to hneď naraz s dvomi deťmi je určite veľmi namáhavé. Aj jedno je drina, ja by som mala radšej deti s časovým odstupom a nie naraz. 

unnamed-7.jpg

Foto: 
Archív: Danielka a Barborka Hanová

Barborka: Počula som dosť veľa historiek o tom, aké to je mať dvojičky od mamy; určite to nieje ľahké. Mamina nám vravela, keď jedna začala plakať tak za pár sekúnd to mala stereo...z obidvoch strán! Ale je to tiež niečo krásne... mat taký blízky vzťah so sestrou; by som niečo také určite chcela aj pre svoje deti. Ja by som si mat dvojičky predstaviť vedela, aspoň by vždy boli spolu, spolu sa učili, delili sa o veci a rástli spolu.

unnamed-9.jpg

Foto: 
Archív: Danielka a Barborka Hanová

- - Inzercia - -