Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako vníma módu známa slovenská modelka Soňa Štefková?

október 20, 2020 - 08:00
Osobnosť človeka odzrkadľuje mnoho aspektov. Móda je nepochybne jednou z nich. Štýl, ktorým sa prezentujeme na verejnosti, vypovedá o tom akí sme, čo sa nám páči a čo preferujeme. Svoj jedinečný postoj nám poskytla aj krásna slovenská modelka Soňa Štefková.
Foto: 
facebook.com

Čo ti prvé príde na myseľ pri slove móda?
Umenie. Prostriedok na vyjadrenie seba samého, svojej osobnosti.

Ako modelka si mala možnosť precestovať značnú časť sveta, ktorá krajina ťa svojou módou najviac chytila za srdce?
Teraz sa možno budete čudovať, ale jednoznačne India. Ženy tam sa obliekajú veľmi jemne, nežne, žensky. Do vlasov si zapletajú kvety, náramky z čerstvých kvetov zdobia aj ich ruky alebo krk. Keď okolo nich prechádzate, je to ako balada pre čuchové orgány. Navyše sa neboja farieb. Až tam som si uvedomila ten obrovský kultúrny rozdiel medzi nami. U nás ženy preferujú zväčša zemité farby, čiernu. Áno, čierna má v sebe nespochybniteľnú eleganciu, zároveň však naše ulice pôsobia akosi smutnejšie. India hýri farbami. Vlastne si neviem predstaviť Indku v čiernom. Ich odevy sú farebné, pozitívne. Prevláda žltá, oranžová, modrá a zelená. Človeka to prirodzene núti usmievať sa. Navyše, ako povedal môj kamarát, citujem, „v sári vyzerá každá žena ako princezná.“ A v Indii 90% žien nosí sári.  

india.jpg

Foto: 
cas.sk
 

Máš vymedzený konkrétny štýl, ktorý je pre teba charakteristický?
V podstate áno, aj keď to nie je jeden štýl, ale viacero. Na druhú stranu ani moja osobnosť nie je striktne vyhradená, mám v sebe viacero žien, viacero podôb. Väčšinu času chodím oblečená pohodlne a športovo, nakoľko som srdcom aj dušou jogínka. O to radšej sa však niekedy vyparádim. Napokon, sme ženy. Potláčať naše ženstvo podľa mňa nemá zmysel a myslím, že každá žena by sa v rámci psychohygieny mala aspoň raz za čas obliecť do niečoho, v čom sa cíti krásne a výnimočne. Lebo aj o tom je balans.  

Ak by si mohla odporučiť nejaký must have kúsok, ktorý by každá žena mala mať, čo by to bolo?
Pre mňa sú to určite dlhé letné šaty, ktoré podľa mňa pristanú každej z nás.  

Čo nosíš najradšej respektíve, v čom sa cítiš najkomfortnejšie?

Už som spomínala vyššie, najlepšie sa naozaj cítim v pohodlnom, športovom oblečení. Som často v pohybe a nemám rada keď ma oblečenie obmedzuje. Opätky nosím naozaj výnimočne, vlastne, keď sa nad tým zamyslím, asi len v práci. Milujem však aj šaty, v lete by som pokojne nemusela nosiť nič iné, ale rada si ich dám aj v zime, s pančuškami a čižmami.  

V akej miere ťa pri nakupovaní ovplyvňujú módne trendy?
Minimálne. Rada si ich pozriem, ale keď mám pocit, že mi nepristanú, alebo sa mi nepáčia, určite si oblečenie nekúpim len preto, že je aktuálne trendy. Navyše som fanúšičkou ekologickej módy, tzv. Slow fashion, a to s novými trendami nejde veľmi dokopy.  

Aký máš názor na secondhandy, vlastníš aj ty nejaký kúsok zo sekáču?
Priznám sa, že tým našim slovenským som zatiaľ neprišla na chuť, ale napríklad v Londýne som niektorými bola úplne uchvátená. Tam totiž majú niektoré vintage secondhandy, kde nájdete naozaj neuveriteľné kúsky. Navyše tie obchodíky majú zväčša tak výnimočnú atmosféru, že už len byť v nich je veľký zážitok.

- - Inzercia - -