Dnes je sobota, 29.január 2022, meniny má: Gašpar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Soňa Müllerová: Muži nestoja za naše trápenie

október 20, 2020 - 11:56
Soňa Müllerová je známou tvárou obrazoviek RTVS, konkrétne denného magazínu s názvom Dámsky klub. Aj napriek tomu, že podľa jej slov už nemá potrebu hovoriť, vysvetľovať a obhajovať, nám venovala svoj čas a odkryla časť svojho života, vďaka čomu máte možnosť spoznať Soňu aj z iného uhla.
Foto: 

Čo by ste odkázali Soni, ktorá má čerstvých štyridsať?

No dobre, keď sa už pýtate, odpoviem vám veľmi úprimne – aby sa netrápila tak veľmi kvôli chlapom (smiech). Žiadny, a naozaj si to myslím, nestojí za to, aby sme sa kvôli nemu trápili. Ak niečo v živote ľutujem, tak len chvíle, keď som sa trápila kvôli chlapom. Lenže vtedy som mala pocit, že je to jediné, čo ma zaujíma a čo má na svete zmysel. Nekonečné otázky prečo, kedy, čo by sa stalo keby, čo by sa stalo, keby som urobila to či to... Keď sa rozchádzame, nedokážeme to takto vnímať, nedokážeme to „vykopať“ z hlavy, zaoberáme sa tým deň aj noc. Veľmi dlho mi trvalo, kým som sa spamätala a „otriasla“. Toto majú podľa mňa chlapi jednoduchšie, rýchlejšie sa „otrasú“. Zovšeobecňujem to, ale vidím to okolo seba. Chlap sa „otrasie“, akoby sa ho rozchod až tak nedotkol. My, ženy, často rozchod vnímame ako osobnú chybu a zlyhanie, náš nedostatok a cítime zaň vinu. Koľko som ja hodín strávila rozpitvávaním rozchodu, koľko káv popila s kamarátkami a úplne zbytočne... No vtedy som to nevedela inak zvládnuť.

Zvyknete plánovať?

Áno, mám rôzne plány, ale nie som veľký dobrodruh. Mám rada kontinuitu. Mojím najbližším je stretnúť sa v normálnom režime s dcérou. Chvíľu tu bola, ale za veľmi prísnych opatrení. Keby mala prísť teraz, tak musí ísť do karantény, a to nechcem. Keď ju objímem a spolu si doprajeme naše zabehané aktivity, vtedy budem mať pocit, že všetko je tak, ako má byť.

Celý rozhovor nájdete v najnovšom čísle Slovenky

slovenka42.jpg

Foto: 
Petra Bošanská

- - Inzercia - -