Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo robiť ak sú rodičia partnera príliš „staromódni“

október 24, 2020 - 08:00
Nestačí, že nájsť si partnera, ktorý bude aspoň s prižmúrenými očami vyhovovať našim predstavám, je nadľudský výkon. Aby sme toho nemali málo a všetko čírou náhodou nebolo rozprávkovo krásne, na scénu prichádza háčik, a tým máme na mysli budúcich svokrovcov.
Foto: 
pexels.com

Nejedná sa o pravidlo. Šťastlivci, ktorí ešte aj na betónovom sídlisku dokážu natrafiť na štvorlístok majú skrátka šťastie aj v tomto prípade. Pre tých, čo spomínaný štvorlístok nenájdu nikdy v živote ani na preplnenej lúke, máme zopár možností ako pri "oldschoolových" svokrovcoch prežiť s úsmevom.

pexels-fox-1595388.jpg

Foto: 
pexels.com

Netlač na pílu: nesnaž sa ich presviedčať o svojej pravde príliš agresívne. Preukáž sa ako diplomat. Z rozhovoru, v horších prípadoch z argumentu, vykorčuľuj rozumnou debatou a miestami prikývni na znak mieru.

Ukáž svoje plusy: mama tvojej premilej polovičky ťa nebude mať radšej ak jej budeš nosiť darčeky a snažiť sa získať si jej náklonnosť materiálnou cestou. Pôsobí to dosť silene. Neboj sa hovoriť o sebe a svojich pozitívach. Nikto predsa pre svojho syna nechce ženu s komplexom menejcennosti. Raz aj ona pochopí, že si úžasná.

Buď sama sebou: meniť sa len preto, že to od teba vyžaduje prakticky zatiaľ cudzí človek je hlúposť nad hlúposti. Ostaň sama sebou, tvoj partner si ťa predsa na základe niečoho všimol. Zapáčila si sa mu, ako zovňajškovo tak aj vnútrom.  

Stoj si za svojím: tvoj vzhľad nie je to jediné, čo ťa definuje. Rovnako o tebe vypovedajú aj postoje. Neprekračuj svoje hranice, len preto, aby si vyhovela predstavám o tom, aká by si podľa nich mala byť. Ak niečo raz pustíš z úst, stoj si za tým. Nie si domáci miláčik, ktorý ostane tam, kde ho položia. Či sa im to páči alebo nie, si taká istá osobnosť ako oni, ktorá má právo na názor.

- - Inzercia - -