Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Minister školstva potvrdil presunutie jesenných prázdnin

október 23, 2020 - 15:17
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) na dnešnej tlačovej konferencii potvrdil, že jesenné prázdniny sa presúvajú zo štvrtka 29. a piatka 30. októbra na piatok 30. októbra a pondelok 2. novembra. Prípadne zmeny vianočných prázdnin minister nekonkretizoval.
Foto: 
SITA

„Ide o piatok a pondelok, vzhľadom na to, že cez víkend sa bude konať celoplošné testovanie a v pondelok prebehne dezinfekcia. Túto dezinfekciu zabezpečuje ministerstvo obrany. Okrem toho pribudnú prázdniny aj v piatok 6. novembra a pondelok 9. novembra. Opäť ide o obdobie v čase celoplošného testovania,“ dodal Gröhling. Podľa neho majú v rámci rezortu avízo z Ministerstva obrany SR, že niektoré testovacie miesta budú v areáli škôl alebo školských telocvičniach.

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov sa dnes o 8:00 začalo testovanie miestneho obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Trojdňové testovanie je pilotnou akciou operácie Spoločná zodpovednosť, ktorá bude pod gesciou Ministerstva obrany SR pokračovať celoslovenským testovaním počas nasledujúcich dvoch víkendov.

- - Inzercia - -