Dnes je nedeľa, 24.január 2021, meniny má: Timotej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

AKTUALIZOVANÉ: Boris Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

október 24, 2020 - 19:09
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár mal dnes v Bratislave - Podunajských Biskupiciach vážnu dopravnú nehodu, je v nemocnici aj s ochrankárom.
Foto: 
SITA

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený so zraneniami do nemocnice, zranený je aj jeho ochrankáro a vodič. Informáciu o nehode povedal premiér Igor Matovič počas tlačovej besedy.

"Pri sobotňajšej dopravnej nehode predsedu parlamentu Borisa Kollára utrpel jeho osobný ochranca zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy,"  agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva vnútra Barbara Túrosová s tým, že napriek tomu bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu národnej rady. "Poskytol mu okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby. Vodič úradu pre ochranu ústavných činiteľov absolvoval lekárske vyšetrenia, neutrpel žiadne zranenia".

„Ústavní činitelia, ktorí majú pridelené vozidlo s vodičom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR, ho môžu využívať nepretržite počas výkonu svojej funkcie. Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva," uviedla Túrosová. Reagovala tak na medializované informácie o štvrtej osobe v limuzíne. Podľa medializovaných informácii sa s predsedom parlamentu v aute nachádzať aj modelka a vizážistka Mirka Fabušová. Tá by mala byť aktuálne tiež v nemocnici so zraneniami.

Riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR Michaela Jurcová doobeda informovala, že predseda parlamentu Boris Kollár sa nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch, je v stabilizovanom stave a pri vedomí. Zlomený má druhý krčný stavec, odhadovaná dĺžka rekonvalescencie je niekoľko týždňov. Prvotne bol prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia. 

Politickí kolegovia želajú predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) i jeho kolegom skoré uzdravenie, píše agentúra SITA: 

„Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie," Igor Matovič.

„Podľa mojich informácií sú stabilizovaní. Aj takáto situácia nám pripomína, že si všetci musíme dávať na cestách pozor a byť opatrní," Juraj Šeliga

„Žijeme hektické časy, uponáhľané a nervózne, ktoré sa prenášajú do nášho profesionálneho výkonu. Želám svojmu parlamentnému kolegovi a jeho spolupracovníkom skoré uzdravenie," Peter Pellegrini.

„Dnes ma šokovala správa o jeho nehode. Jemu aj jeho kolegom, ktorí s ním boli v aute, želám skoré uzdravenie," Richard Raši.

Rovnako na sociálnej sieti popriali Kollárovi a jeho kolegom skoré uzdravenie šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), poslankyňa národnej rady Jana Bittó Cigániková (SaS) či minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) alebo minister financií Eduard Heger (OĽaNO).

Prezidentka SR Zuzana Čaputová bola informovaná o dnešnej vážnej dopravnej nehode predsedu národnej rady a zaujímala sa o jeho zdravotný stav. „Jemu, ako aj jeho vodičovi a členovi jeho ochranky, prezidentka želá skoré uzdravenie," informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

- - Inzercia - -