Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo jesť, aby ste nepribrali počas lockdownu

október 25, 2020 - 14:00
Pandémia COVID-19 pokračuje a obmedzenia budú trvať ešte nejaký čas. Sme ukrátení o množstvo vecí a aktivít, na ktoré sme bežne zvyknutí. Medzi nich patria aj fitness centrá. Ako počas domácej karantény nepribrať?
Foto: 
pexels.com

Udržiavanie sa v dobrej kondícii je pre niektorých z nás automatickou súčasťou dňa. Od polovice marca sme však nútení hľadať iné alternatívy, aby sme nepokazili to, na čom sme celý čas dreli.

Aj napriek lockdownu existujú spôsoby, ktoré nám v tomto dopomôžu. Čo teda jesť, aby sme nepribrali počas tohto obdobia?

Pre tých, ktorí sa v zdravom životnom štýle pohybujú dlhšie, nebude novou informáciou počítanie výdaja a príjmu. Existujú na to rôzne aplikácie, rovnako aj tréneri vám to vedia pekne vysvetliť. Treba do svojho jedálnička vždy zakomponovať kvalitné živiny, napríklad vajcia, biele jogurty, syry, mlieko, ryby, ovocie, zeleninu, ryžu, kuskus, quinou, bulgur, orechy (nesolené, nepražené), maslo a mnoho ďalších.

Nikto vás nenúti vyhladovať sa až na pokraj zúfalstva. Je dobré stravovať sa štýlom 80/20, a teda 80% zdravá kvalitná strava a 20% ostané - napríklad aj sladké. Alfou a omegou je určite zelenina. Tú si dokonca nemusíte ani počítať v kalóriách a v neposlednom rade napomáha lepšiemu tráveniu. Nepodceňujte ani pitný režim. Je dôležité vypiť aspoň  2,5l vody počas jedného dňa.

Ak do tohto všetkého zakomponujete aj krátke cvičenie, ktorým sa naštartujete do dňa alebo ho ním príjemne zakončíte, nemusíte sa strachovať, že po lockdowne opustíte svoj domov zmenení na nepoznanie. Jedine ak v dobrom slova zmysle. Nenechajte sa zastaviť obmedzeniami, pretože kde je snaha tam je aj výsledok.

- - Inzercia - -