Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nauč sa byť šťastná

november 06, 2020 - 00:05
Ty si strojcom svojho šťastia! Priznaj sa, koľkokrát si túto frázu počula? Stavím sa, že to ani nebudeš schopná porátať. Môžeš sa hnevať koľko len chceš, no je to pravda a očividne ju budeš počúvať dovtedy, dokým konečne nepochopíš o čo tu naozaj ide.
Foto: 
shutterstock.com

Šťastie nie je iba za finálovou čiarou. To, že ty si tak nastavíš svoj život a svoje vnímanie už je, po lopate povedané, tvoj problém. Pravdou je, že môžeš byť šťastná aj teraz.

Videla si stovky romantických filmov kedy sa na najväčšiu smoliarku zrazu usmialo šťastie. Akoby zázrakom sa jej vo všetkom začalo dariť. Poniektoré mali kúzelné kmotričky, lampy či vílí prach. Dobre vieš, že ani jedna z týchto možností pre teba neprichádza do úvahy.

Ak chceš byť šťastná, nauč sa ako. Prestaň sa v jednom kuse vyhovárať na to, že tebe to jednoducho nie je súdené. Samozrejme, komu by nepasovalo všetko šťastie sveta, ak by ho mal dostať len tak do daru. Zamysli sa však nad tým, že pokiaľ si svoje šťastie zaslúžiš, budeš si ho ceniť stokrát viac.

bl.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Nedefinuj ho. Nie sú to len peniaze, sláva či výhra v lotérii. Šťastie má omnoho širšiu perspektívu. Nachádza sa aj v najmenšej maličkosti. Ak máš stále pocit, že to nie je pravda, odpovedz si sama v sebe na tieto otázky. Nebola si šťastná keď si dostala napríklad Áčko zo skúšky, alebo keď ťa povýšili v práci, podarilo sa ti uskutočniť dôležitý projekt, tvoja rodina sa rozrástla? Mohli by sme takto pokračovať až donekonečna.

Už tomu rozumieš? Šťastie nie je len jedna jediná vec, ale spojenie všetkých situácii, momentov a chvíľ kedy si sa tešila ako malé dieťa. Chápem, že človek počas dospievania zabudne aké to je. Už nevidíš tie drobnosti, ktoré ťa kedysi nútili skákať od radosti do vzduchu. Skús opäť nájsť to dieťa, ktorým si bývala kedysi a nechaj ho, aby ťa naučilo ako byť šťastná!

- - Inzercia - -