Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Celoplošné testovanie: Všetky informácie k víkendu

november 06, 2020 - 14:21
Cez víkend sa v červených okresoch budú môcť bez sankcie prísť testovať aj ľudia, ktorí sa nezúčastnili na prvom kole celoplošného testovania.
Foto: 

Ministerstvo obrany SR informuje občanov, že v rámci druhého kola plošného testovania v rámci operácie Spoločná zodpovednosť sa cez víkend 7. a 8. novembra 2020 v tzv. „červených“ okresoch budú môcť dať testovať aj osoby, ktoré sa nezúčastnili na prvom kole testovania.

Za cestu na antigénový test, ako porušenie zákazu vychádzania v tomto prípade sankcionovaní nebudú. Cesta na antigénový test v rámci plošného testovania totiž spadá pod neodkladné vyšetrenie, na ktorú sa výnimka vzťahuje.

„Samozrejme na testovaní sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí sa nezúčastnili v prvom kole, naším cieľom je pretestovať čo najviac ľudí,“ potvrdil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Testovať sa môžu na odberové miesta prísť aj ľudia z tzv. „zelených“ okresov, v ktorých sa testovanie neuskutoční, ak je to pre nich nevyhnutné. V prípade, že to nie je nevyhnutné, odporúčame im počkať.

Od pondelka 9. novembra 2020  bude v zmysle nového uznesenia vlády č. 704 (platného od 9. do 14. novembra 2020) možné v rámci výslovnej výnimky zo zákazu vychádzania ísť na oba druhy testov – RT-PCR test a tiež antigénový test. Pre tento účel sa v krátkej dobe plánuje zriadenie mobilných odberových miest.

123590603_721016575433788_6864700627410726149_o.png

Foto: 
Ministerstvo zdravotníctva SR

Podrobnosti o odberových miestach v rámci 45 okresov, v ktorých bolo testovanie v rámci druhého kola plánované, sú k dispozícii na www.somzodpovedny.sk

ZOZNAM OKRESOV V "ČERVENEJ ZÓNE":

Zvolen
Gelnica
Prešov
Michalovce
Nové Mesto n/V
Senica
Dunajská Streda
Turčianske Teplice
Sobrance
Vranov nad Topľou
Detva
Banská Bystrica
Trenčín
Ilava
Stropkov
Brezno
Žilina
Skalica
Medzilaborce
Svidník
Považská Bystrica
Spišská Nová Ves
Martin
Myjava
Liptovský Mikuláš
Dolný Kubín
Bytča
Barejov
Topoľčany
Poprad
Námestovo
Snina
Humenné
Kysucké Nové Mesto
Partizánske
Kežmarok
Bánovce nad Bebravou
Tvrdošín
Ružomberok
Levoča
Prievidza
Sabinov
Púchov
Stará Ľubovňa
Čadca

- - Inzercia - -