Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

POZOR! Od 16. novembra platia obmedzenia na hraniciach

november 14, 2020 - 09:46
Polícia Slovenskej republiky zverejnila na svojej FB stránke presné inštrukcie k novým obmedzeniam na hraniciach. Čo nás čaká od 16. novembra 2020?
Foto: 
ℹSusedné krajiny Poľsko, Maďarsko a Rakúsko budú od 16. novembra 2020 na základe novej metodiky ECDC zaradené do zoznamu tzv. červených krajín.
Kontrolu dodržiavania nových povinností uvedených vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR k povinnostiam osôb po vstupe na územie SR budú na hraniciach vykonávať policajti. Tieto kontroly budú náhodné. Slovenská republika zatiaľ nepristúpila k zatvoreniu hraničných priechodov

Pre osoby vstupujúce na územie SR od 16. novembra 2020 od 07:00 hod. z Poľska, Česka, Rakúska, Maďarska a ďalších červených krajín EÚ bude platiť:

I.VARIANT
* Povinnosť zaregistrovať sa na web stránke http://korona.gov.sk/ehranica, najneskôr pri vstupe,
* Povinne ísť do izolácie v domácom prostredí (do doby získania negatívneho výsledku RT PCR testu na ochorenie Covid-19; ak výsledok testu nezískate a priebeh izolácie je bezpríznakový, tak izolácia končí dovŕšením 10. dňa).

II.VARIANT
* Alternatívne k povinnostiam registrácie a izolácie sa môžu osoby preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie Covid-19 nie starším ako 72 hodín vykonaným v laboratóriách mimo územia SR.
PENDLERI
* Pendlerom odporúčame mať so sebou vyplnené a potvrdené tlačivo od zamestnávateľa o tom, že pracujú na území susedného štátu, testy sa zatiaľ nevyžadujú.
* Vzor takéhoto tlačiva je v prílohe aktuálne platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, resp. na ich internetovej stránke.
* Pri pendleroch, ktorí bývajú na Slovensku a dochádzajú do zamestnania v zahraničí bola zrušená vzdialenosť 30 km od otvoreného hraničného priechodu.
ČERVENÉ KRAJINY MIMO EÚ

NÁKLADNÁ DOPRAVA A TRANZIT
* Nákladná doprava bude prekračovať vnútorné hranice bez obmedzenia.
* Tranzit bude povolený za podmienky prejsť územím SR do 8 hodín bez zastavenia, okrem čerpania PHM.
UKRAJINA
Od 16. novembra 2020 sa už nebude vykonávať na vonkajšej hranici s Ukrajinou testovanie osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky antigénovými testami.

- - Inzercia - -