Dnes je piatok, 18.jún 2021, meniny má: Vratislav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Človek mieni, čas mení

november 14, 2020 - 14:56
V živote sa potýkame so situáciami, ktoré nedopadnú úplne podľa našich predstáv. V takých prípadoch máme tendenciu uchyľovať sa k rozhodnutiam, ktoré by sme za normálnych okolností nikdy nespravili.
Foto: 
pexels.com

Začíname od nuly ale s plánom. Vízia budúcnosti je častokrát tak silná, až sa všetko ostatné obalí do hmly. Máme na očiach klapky, za pomoci ktorých vidíme iba dopredu a strácame schopnosť širokospektrálneho rozhľadu.

Či už sa jedná o plány z detstva alebo niečo, čo sme si vysnili iba prednedávnom, chceme, aby všetko vyšlo. Sme ochotní ísť do toho naplno aj za predpokladu, že sa tým vystavíme riziku možných strát. Ako je teda naklonená krivka úspechu?

h.jpg

Foto: 
pexels.com

Veľa urobí naše vlastné nastavenie, no aj to má svoje limity. Môžeme si naprogramovať celý život, ale pravdepodobnosť, že nám vyjde každý detail na 100% je mizivá. Ľudia v podobných okamihoch strácajú nádej a majú pocit akoby bola všetka snaha úplne zbytočná. Neuvedomujú si, že život má svoje vlastné pravidlá. Ak sa ti aj niečo nepodarí, neznamená to fatálne zlyhanie, kvôli ktorému si nesplníš svoj sen. Ide o to, že každé jedno rozhodnutie ťa má vo finále niekam priviezť.

Človek mieni, čas mení teda znamená, že občasný sklz z vopred premyslenej cesty nie je na škodu. V prvom rade je potrebné povedať, že cesta je to, na čom najviac záleží. Počas nej sa totiž vyformuješ a pochopíš množstvo vecí, ktoré si doteraz prehliadala. Všetko má svoje načasovanie, takže nemaj strach, že by tvoj príbeh neskončil happy endom. Nauč sa prijímať výzvy a nikdy sa nevzdávaj.

- - Inzercia - -