Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

AKTUALIZOVANÉ: Ulica, kde býva premiér je hermeticky uzavretá

november 17, 2020 - 19:45
Polícia uzatvorila v utorok večer v Trnave ulicu, kde býva predseda vlády Igor Matovič. Dôvodom sú bezpečnostné opatrenia, na sociálnej sieti si viaceré skupinky dohadovali na utorok večer protestné zhromaždenie práve v tejto časti Trnavy. Na všetky tri prístupové cesty postavili policajti oceľové zábrany, na ulicu púšťajú len obyvateľov s trvalým pobytom.
Foto: 

Ako informovala na svojej stránke televízia TA3, pred domom premiéra v Trnave nakoniec predsa len k niečomu prišlo. V podvečer sa pred premiérovým domom rozhoreli sviečky, z kahancov ľudia vytvorili nápis “HROBÁR”. V okolí domu v tom čase bola úplna tma, vypnuté bolo aj pouličné osvetlenie.

DOPLNENÉ O SPRÁVU agentúry SITA:
Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) nebol vopred informovaný o tom, že polícia uzavrie ulicu v Trnave pri jeho bydlisku v súvislosti s protivládnymi protestami, ktoré sa uskutočnili 17. novembra. Premiér uviedol, že v tom čase ani nebol doma a sviatok Dňa boja za slobodu a demokraciu si pripomenul v Poprade pri Pamätníku obetiam komunizmu.

Premiér si myslí, že by mali všetci ľudia vyjadriť Policajnému zboru vďaku, že s „noblesou“ a rozvahou zvládli vyhrotenú a nečitateľnú situáciu. „To nebolo o tom, že tu máte jeden protest, na jednom mieste, v presný čas a viete, kto ho organizuje. To boli zhluky ľudí, niekde na x miestach a nevedeli ste ani, kto je pomaly organizátor, len ste mohli tušiť. A za tejto situácie a s informáciami, že si tam nesú zbrane, výbušniny a podobne, to zvládli na jednotku s hviezdičkou,“ uzavrel Matovič.

- - Inzercia - -