Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Svoje problémy dával za vinu rodine

november 17, 2020 - 21:29
Sú ľudia, ktorých detstvo je presným opakom metafory „na ružiach ustlané“. Od toho sa odvíja aj ich postoj voči životným situáciám.
Foto: 
unsplash.com

Akýkoľvek umelecký prostriedok by bol príliš farebný na to, aby sa ním dal popísať jeho život. Keď sme to aj okrajovo spomenuli, videla som na ňom, že sa nechce rozprávať. Prečo by aj chcel však? Nikto nemá chuť dopodrobna rozoberať záležitosti, ktoré ho ťažia. Beztak s nimi nedokáže pohnúť.

Roky plynuli a on dospel. Musel sa o seba postarať sám. Na otázku „čo rodina?“, mi zakaždým odpovedal „aká rodina?“ Nespoliehal sa na nich pretože aj keby chcel, bolo by to zbytočné. V tomto som ho obdivovala. Brodiť sa životom na vlastnú päsť je smutné, no zároveň to vypovedá o tvojej vnútornej sile.

182.jpg

Foto: 
unsplash.com

Našli sa ale momenty, pri ktorých sme sa častokrát pochytili. Pravdupovediac, jeho prístup k človeku bol zarážajúci. Premenil svoju silu na hnev. V istom bode som si povedala, že už stačilo. Sadla som si s ním za stôl a narovinu povedala, čo sa mi nepáči. Začal sa vyhovárať, na svoj život. Rodičia boli akí boli a zachovali sa zle. To však nič nemení na fakte, že len on je zodpovedný za to, akým človekom sa stal.

O jeho živote neviem nič už hodnú chvíľu. Bol zranený. Myslel si, že svojím správaním okolo seba vytvorí štít, vďaka ktorému bude chránený pred bolesťou. Dúfam, že jedného dňa pochopí moje slová. Každý ti raz ublíži, no ospravedlňovať tým svoje chyby nie je v poriadku. Minulosť nenapravíš, ale budúcnosť môžeš ovplyvniť.     

- - Inzercia - -