Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Poznaj svoju hodnotu a nikdy ju nepodlez

november 21, 2020 - 12:51
Najdôležitejšia vec v rámci vnútorného pokoja je vedomie o vlastnej hodnote. Ty predsa presne poznáš umiestnenie svojich hraníc a kde už je línia prekročenia cez čiaru.
Foto: 
shutterstock.com

Úvod by sme mohli zapečatiť krásnym citátom od Tonyho Gaskinsa: „Vedz kto si. Vedz, čo chceš. Vedz, čo si zaslúžiš a nikdy sa neuspokoj s ničím, čo je menej.“ V praxi to znamená, nenechaj ľudí vzbudiť v tebe presvedčenie, že nie si dosť dobrá. Osobnostná úroveň sa pochopiteľne križuje so sebakritikou. Nájdi zlatý stred medzi lietaním v pomyselných oblakoch a prílišným podceňovaním sa.

209.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Aj keď ti to pripadá komplikované, v skutočnosti sa nejedná o žiadnu raketovú vedu. Pamätaj, že na každú životnú peripetiu sa treba pozerať s nadhľadom a riešiť ju s chladnou hlavou. Ľudia sú rôznorodí. Nikomu sa ešte nepodarilo ulahodiť všetkým. Preto sa obklopuj tými, čo ťa rešpektujú a majú voči tebe úctu až do miery, kedy si nedovolia prešvihnúť hranice tolerancie. Predsa len osoby, ktoré neovplyvňuje tvoja absencia, nie sú hodní tvojej prítomnosti.

- - Inzercia - -