Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Do tretieho kola výberového konania na post generálneho riaditeľa SND postúpilo päť kandidátov

december 08, 2020 - 09:00
Do tretieho kola výberového konania na post generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND) postúpilo päť kandidátov. Informovala o tom vedúca Oddelenia komunikácie a protokolu Ministerstva kultúry SR Tatiana Majerská. Na treťom kole, ktoré sa v sídle rezortu kultúry uskutoční 14. a 15. decembra, by sa mali zúčastniť súčasný poverený generálny riaditeľ SND Peter Kováč, Martin Bendik, Matej Drlička, Mário Radačovský a Roman Takáč.
Foto: 

Tretie kolo bude mať dve časti. V neverejnej časti výberová komisia oboznámi kandidátov s výsledkami kontroly referencií z ich doterajšej kariéry. Vo verejnom vypočutí priblíži kandidát prax a skúsenosti a odpovie na otázky verejnosti aj členov komisie. V tejto časti každý z uchádzačov predstaví svoj projekt rozvoja a riadenia SND. Verejnosť si vypočutie bude môcť pozrieť cez online prenos na webovej stránke ministerstva. Tam budú v deň verejného vypočutia zverejnené podrobnosti.

Zo sedemčlennej komisie troch ľudí vymenovala priamo ministerka Natália Milanová (OĽaNO). Tá si vybrala generálneho riaditeľa sekcie umenia a kreativity Jozefa Švolíka, umeleckého šéfa divadla GUnaGU Viliama Klimáčka a generálneho riaditeľa Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Petra Blaškovitša. Na návrh Osobného úradu MK SR menovala ministerka Petru Gondžurovú ako personálnu poradkyňu.

V komisii sú ako kolektívni členovia zamestnancov SND herec a člen Činohry SND Tomáš Maštalír, sólistka Baletu SND Silvia Najdená, tajomník a zástupca riaditeľa Opery SND Maroš Podhajský a vedúci technickej prevádzky Činohry SND Viliam Švarda. Zvyšnými členmi komisie je herec a vysokoškolský pedagóg Akadémie umení v Banskej Bystrici Tomáš Mischura a riaditeľ občianskeho združenia Truc sphérique a nezávislého kultúrneho centra Stanica Žilina – Záriečie Marek Adamov.

Výberové konanie na vedenie SND bolo vyhlásené 7. októbra a záujemcovia sa mohli hlásiť do 7. novembra. Riadi sa normami novej ministerskej smernice o výberových konaniach, ktoré garantujú férový, otvorený a transparentný postup.

- - Inzercia - -