Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Už je čas zavrieť knihu

december 27, 2020 - 23:54
Vŕtanie sa v minulosti nebolo nikdy považované za správny krok. O to viac, ak ti to ubližuje viac než pomáha.
Foto: 
unsplash.com

Vraví sa, že to isté prostredie, v ktorom si si ublížila ťa nedokáže zahojiť. Pravda pravdúca. Nemôžeš predsa očakávať, že ak sa pichneš na tŕni, ten istý tŕň prinúti tvoju ranu zmiznúť. Rovnako to je aj pri ľuďoch. Drvivú väčšinu života strávime tým, že sa snažíme nájsť. Hľadáme tú najsprávnejšiu verziu nás samotných, s ktorou sa maximálne stotožníme a keď už ju nenájdeme v sebe, pátrame po nej v ostatných.

Už len predstava, že by náš život dokázala zmeniť ďalšia osoba viac než my sami, je absurdná. Každý je totiž strojcom svojho šťastia. Prídeš na to skôr či neskôr. Poniektorí sú schopní lipnúť na druhých až do takej miery, až sa dostanú na hranicu presvedčenia, že bez nich nedokážu existovať.

386.jpg

Foto: 
pexels.com

Ak aj náhodou patríš medzi nich, hovorím ti to so všetkým pochopením, zlatko, je čas zavrieť knihu a začať s novým príbehom. Rozchody sú sami o sebe dosť veľkou ranou, nepotrebuješ sa v nej predsa zbytočne špárať a tým znásobovať svoje utrpenie. Ver mi, že občas je omnoho ľahšie a výhodnejšie nechať veci tak ako sú, urobiť za nimi hrubú čiaru a vydať sa na cestu za novými dobrodružstvami.

Za čerstva odmietaš vidieť súvislosti v pravom svetle a máš stále pocit, že obaja chcete to isté, pričom tvojho bývalého absolútne nezaujíma, čo robíš. Stáva sa to a naozaj nie si jediná. Práve v tomto okamihu sa ukáže tvoja vnútorná sila. Nedrž v sebe zášť ani nič tomu podobné, akurát sa tak bezvýznamne pribrzdíš. Začni odznovu a začni lepšie. Na to nikdy nie je neskoro.

- - Inzercia - -