Dnes je štvrtok, 04.marec 2021, meniny má: Kazimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Komunikuj s rozumom a hlavne správne

január 02, 2021 - 00:03
Rozprávať sa o tom, čo ti prekáža nie je hriech. Práve naopak, pomáha ti to predchádzať neželaným výbuchom, ktoré poväčšine nekončia šťastne.
Foto: 
shutterstock.com

Fakt, že komunikácia je doslova zdraviu prospešná vie každý z nás. Stávajú sa totiž situácie, kedy ťa z niekoho správania ide rozdrapiť. Vtedy prichádza na rad otázka „čo ti je?“ Áno, zvyčajne odpovedáme „nič“, pretože vieme ako by to celé dopadlo keby ideme do priamej konfrontácie za horúca.

Všetko má svoje pravidlá presne preto, aby sa z komunikácie nestala tretia svetová. Nechaj svojej polovičke priestor. Ona sama uváži správny čas na rozhovor. Nemôžeš byť za jej chrbtom 24/7. Je to nepríjemné a možno aj máš dobrý úmysel, no v tomto prípade ide o výsledok.

401.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Tak isto ako ty, aj ona má svoje hranice a existujú veci, kvôli ktorým by si najradšej trhala vlasy. Neboj sa nič, povie ti o nich len jej daj chvíľu. Na druhú stranu sa sem tam naskytne moment, kde komunikácia nepadá na úrodnú pôdu aj napriek snahe. Tým pádom sa naštve ešte viac. Myslím si, že je to úplne pochopiteľné a ty svojím chovaním prakticky pripravuješ územie na fatálnu deštrukciu.

Pozri, ak sa tvoja drahá polovička nastaví na vlnu „poviem ti, čo sa mi nepáči“ dôveruj mi, ak ti poviem, že to robí pre dobro vás oboch, keďže by sa na to pokojne mohla vykašlať. Ďalšia vec, sranda je super, ale nepchaj ju všade. Keď je niečo raz vážne, nesmej sa jej do tváre. Minimálne si zavaríš a vo veľmi vyhrotenom scenári skončíš slobodný.  

- - Inzercia - -