Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Chápaví ľudia si zaslúžia to najlepšie zo sveta

január 04, 2021 - 17:01
Občas sa zamýšľam, ako veľmi silný človek musíš byť, aby si aj napriek bolesti kráčal ďalej a dokázal si zachovať dobré srdce. Všetci, čo takí ste si zaslúžite obrovský obdiv.
Foto: 
shutterstock.com

Sama som mala možnosť stretnúť človeka, čo bol na tento svet príliš dobrý. Vždy mi vravieval, že nie je jednoduché sa k nemu dostať. Na začiatku si totiž stavia zábrany, aby tým predišiel zraneniam, ktoré môže spôsobiť iba človek, svojimi slovami.

Z časti som to chápala, taktiež patrím k silným ľuďom. Iba zriedkavo odkrývam slabé miesta presne preto, lebo nechcem, aby boli použité proti mne. Ten zvyšok mi však akosi nedá spávať. Rovnako sa mi priznal, že ak tie zábrany nechá spadnúť, jedná sa o znak lásky a keď mu na niekom záleží, neexistuje nič, čo by mu stálo v ceste. Tej šťastnej osobe znesie k nohám aj najžiarivejšiu hviezdu.

410.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Presne v tomto bode sa popálil a narazil na prekážku v podobe nerovnomernej lásky. Pýtaš sa prečo? Pretože je tiež iba človek. Má chyby, nedostatky a ľudia sú rôzni. Niekomu by nevadili, iným z nich šedivejú vlasy. Tieto chyby jeho polovičke prekážali a nebola schopná sa cez ne preniesť, aspoň nie hneď.

Videl na nej, že jej je to ľúto. Až príliš. A preto odstúpil a nechal jej priestor. Odišiel, no stále naplnený nádejou, že sa to urovná a budú obaja šťastní. Upozornila ho na druhú stranu mince. Každý príbeh totiž môže, ale nemusí skončiť happy endom. Prikývol jej na znak pochopenia, dal jej pusu so slovami „dávaj na seba zatiaľ pozor“ a zrazu ostalo ticho. Osobne netuším, ako reagovať, tak teda sa zmôžem na jediný komentár, ktorý mi ide hlavou. Človek, ktorý je natoľko chápavý, aby oželel vlastnú túžbu a bolesť a poskytol tým druhým čas na rozhodnutie, ktoré tak či tak nedokáže ovplyvniť, si zaslúži najlepší kus sveta aký len existuje.

- - Inzercia - -