Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Predsavzatia na rok 2021

január 07, 2021 - 14:32
Ukončenie roku 2020 bolo pre všetkých veľmi významné. Konečne sme mohli dať finálnu bodku za skutočne náročnými 365 dňami nášho života.
Foto: 
pexels.com

Samozrejme sa odbitím polnoci zas tak veľa nezmenilo, pretože opatrenia neustále trvajú, ak nie sú aj o niečo tvrdšie, svetový vírus ešte zrejme nemá v pláne opustiť túto planétu a my môžeme iba dúfať, že fráza „ako na nový rok, tak po celý rok“ v tomto prípade platiť nebude.

Každopádne s novým rokom prichádzajú aj predsavzatia, ktoré sa s malou dušičkou, ale za to plní nádeje, budeme snažiť uskutočniť. Pre mňa osobne predsavzatia nepotrebujú ohňostroje či prskavky na to, aby som sa pre ne rozhodla. Plány a ciele si máme zadávať aj v bežné dni. Ale všetci dobre poznáme klasický priebeh predsavzatí.

Zvyčajne vznikajú práve v noci, kedy lustrujeme Instagram a vidíme dokonalé zábery cudzích ľudí, pričom si hovoríme, že presne toto by sme chceli aj my. Problém nastáva práve v momente, keď si uvedomíme, že je pre to potrebné aj niečo urobiť. Najtypickejšou maketou predsavzatia je „tento rok začnem cvičiť a prestanem sa prejedať“.

422.jpg

Foto: 
pexels.com

Túto okamžitú transformáciu mysle v nás nabudí fotografia krásnej modelky na sociálnych sieťach a poháňa nás vpred. Minimálne do nasledujúceho rána, počas ktorého cestou z izby do kúpeľne náhodou narazíš na plech plný nedojedených vianočných koláčikov. Čo nasleduje? „No nič, začnem od pondelka, veď teraz od soboty to nemá zmysel.“ Nakoniec sa dopracujeme k fáze, kedy si síce povieme od pondelka, no nikdy nešpecifikujeme, od ktorého.

Z toho dôvodu moje predsavzatia na rok 2021 je ostať zdravá, robiť, čo ma baví, byť so svojimi najmilovanejšími a prežiť ho najlepšie ako sa len dá. To sú totiž veci, o ktorých som si na sto percent istá, že ich viem splniť a ani jednu z nich nebudem ľutovať. 

- - Inzercia - -