Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako schudnúť a nevyhladovať sa?

január 09, 2021 - 23:23
Nový rok prináša čerstvé ciele a sny do budúcna. Každá z nás už zrejme vie ako svojich 365 dní využije. Gro spočíva v zmene k lepšiemu.
Foto: 
unsplash.com

Najtypickejším novoročným predsavzatím je začať žiť zdravo, respektíve zmeniť to číslo, ktoré na teba žmurká z váhy. Ako sa teda dostať k vysnívanej postave bez toho, aby si musela trpieť hladom?

Po prvé, hladovka nikdy nebola a nikdy ani nebude riešením na tvoje problémy s hmotnosťou. Práve naopak, keď sa budeš trýzniť a náhodou príde obdobie, kedy sa čo i len na deň vzdáš svojho nastavenia, telo si to všetko s radosťou vezme späť, ak nie dvojnásobne. Bude mať totiž strach, že už viac nedostane, a tak si z tvojho jedla urobí zásoby na najbližšiu dobu.

Zvažuj čo, a v akom množstve zješ. Nemusíš byť na jednom bielom jogurte a spaľováku celý deň. Úplne stačí ak budeš jesť s rozumom a v normálnych ľudských dávkach. Nepochybne si sa stretla s „múdrosťou“, že ak prestaneš jesť po 18 hodine, schudneš. Úprimne a s prepáčením, ale je to obrovská hlúposť.

430.jpg

Foto: 
unsplash.com

Jediná vec, pri ktorej dodržiavaj nejaké časové údaje je tá, že by si nemala papať 2-3 hodiny pred spaním, aby to tvoje telo stihlo spáliť a nič z toho by sa ti zbytočne neuložilo. Ak aj náhodou ostaneš hladná o deviatej večer, daj si, no za predpokladu, že vydržíš nezaspať ešte spomínané 2-3 hodiny.

Pýtaš sa ako teda schudneš? Tajomstvo leží v kalorickej tabuľke. Jednoducho povedané, tvoj denný príjem by nemal presiahnuť výdaj, čo znamená, že keď praktizuješ akýkoľvek pohyb, vieš si dať poriadne do tela, beh ti nie je cudzí alebo sa len rada prechádzaš, už máš výhodu. Nikto nechce, aby sa z teba stala paranoidná osoba, čo si váži každé sústo, ale maj prehľad v tom, čo za deň vložíš do úst. Stravu vyvažuj s aktivitou a sama uvidíš, že výsledky sa dostavia.

- - Inzercia - -