Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Život s mladšou sestrou je šialený

január 16, 2021 - 21:18
Jedináčikovia majú doslova šťastie v nešťastí. Keďže všetko prichádza so svojimi plusmi a mínusmi, život so súrodencom je ako jazda na kolotoči.
Foto: 
pexels.com

Vekový rozdiel medzi dvoma deťmi urobí skutočne divy. Prečo? Skús si porovnať sestry, medzi ktorými je maximálne 3 ročný rozdiel. Koniec koncov sú takmer rovesníčky. Tým pádom im absolútne neprekáža tráviť čas spoločne, nakoľko ich záujmy nachádzajú spojovník. Akonáhle však presiahneš limit 9 a vyššie, kolotoč zatáča do extrémnej výhybky.

Poznám to sama na sebe. Medzi mnou a mojou sestrou je 9 a pol ročný rozdiel. Dnes je to na prášky o niečo menej ako kedysi. Spomínam si na obdobie puberty, ktorá so mnou mimochodom pekelne plieskala. Nikam som nemohla ísť, keď naši boli v práci. Musela som sa s mamou dohadovať na všetkých veciach minimálne týždeň vopred, aby bola čo i len 10% šanca úspechu.

462.jpg

Foto: 
pexels.com

Niekoľkokrát sa udiala situácia, kedy som bola dohodnutá, všetko klapalo ako hodinky, no vo chvíli naťahovania topánok a tichého „ahojte“ som dostala stopku. „Kam ideš?“ Čo mamu po tom, že som jej zhruba pred 5 dňami spomínala kamoškinu oslavu, kľudne sa môžeme hrať ako si na nič nepamätáme. 

„Nejdeš nikam, musíš strážiť sestru.“ Skrátim to, von som sa dostala možno tak desaťkrát do mesiaca. Súčasná doba je konečne o kus voľnejšia, akurát že v puberte už nie som ja ale ona. Ťažko povedať, čo je horšie. Tak či onak na ňu nedám dopustiť. Práve toto je na sesterstve najkrajšie. Ideš sa z nej zblázniť, trháš si vlasy, vykričíš si hlasivky, no vo finále jej kryješ chrbát a odháňaš zlých ľudí, čo najďalej od nej. Paradox však? Ako vravím, život s mladšou sestrou je skrátka šialený.

- - Inzercia - -