Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chceš, aby bol 2021 tvoj rok? Zbav sa týchto vecí!

január 30, 2021 - 19:40
Drvivá väčšina z nás si na začiatku každého roka povie „toto bude môj rok“. Sú naplnení ideálnymi predstavami ako začnú odznovu a lepšie.
Foto: 
unsplash.com

Zo všetkého by si si mala vedieť vziať ponaučenie. Nebrať veci príliš osobne, nepripúšťať si situácie, ktoré sú beztak komplikované na koordináciu. Ponechaj si nadhľad a namiesto toho, aby si vlastné konanie definovala v zmysle zlyhania či osobného dna, ho obráť a vnímaj ako motiváciu k lepšiemu začiatku.

Pokiaľ pre seba chceš výdatnejší štart nových 365 dní, prehodnoť nasledovné veci:

1. Toxickí ľudia
Stláčať takzvanú „samobrzdu“ je jedna vec. Pri nej si si aspoň vedomá, že čokoľvek sa ti nepodarilo bolo zapríčinené tvojou neistotou. Ak ťa ale brzdia iní, je na čase dať im papa. Takíto ľudia nemajú dostatočnú kapacitu na to, aby sa tešili z teba a tvojich nastávajúcich úspechov. Jedine, že by ste uspeli simultánne, a teda zároveň.

513.jpg

Foto: 
unsplash.com

2. Pesimizmus
„Ja nie som pesimista, som realista.“ Koľko krát si si povedala túto vetu? Osobne priznávam, že prinajmenšom miliónkrát. Zároveň si spomeň, či ti tento štýl zmýšľania niekedy priniesol niečo dobré? Tipujem, že nie. Je to presne tým, čo vysielaš. Akonáhle sa pozastavuješ nad nezmyselným sťažovaním a frflaním, mrháš vzácnym časom, ktorý by si mohla investovať do produktivity. Tá ti na druhú stranu prinesie želané ovocie.

3. Nebuď na seba príliš tvrdá
„Nikto učený z neba nespadol,“ to si pamätaj. Ešte sa ti nepodarilo splniť si svoje dočasné ciele? No a? Nikto ti predsa nedal žiaden deadline, ktorého by si sa mala silou mocou držať. Žiješ život normálnym tempom. Táto doba síce cvála rýchlejšie než dostihová kobyla, ale to neznamená, že ju musíš dobiehať. Máš čas, nestresuj.

4. Nauč sa hovoriť nie
Byť dobráčka od kosti môže znamenať plus, no spravidla najmä pre ostatných. Skutočne z teba neubudne, keď čas od času povieš „nie“. S počiatku sa možno budeš cítiť zvláštne, no neskôr sa ti uľaví a vtedy si spomenieš na moje slová.

- - Inzercia - -