Dnes je pondelok, 17.január 2022, meniny má: Nataša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príhovor šéfredaktorky týždenníka Slovenka

február 03, 2021 - 14:39
Na Slovensku zomiera na covid denne okolo sto ľudí, ale niektorým, najmä tým neúspešným politikom (?) sa zachcelo šmátrať v minulosti! Namiesto toho, aby sme riešili, ako čím skôr zaočkovať najohrozenejších pacientov, aby sme už konečne mohli začať žiť a pracovať, stále donekonečna doťahovanie, prepáčte za výraz, na sprostostiach.
Foto: 

Nechápem, prečo v tejto pre celý svet a teraz už aj pre Slovensko ťažko skúšanej dobe niekto vyťahuje dva roky starú cestu bývalého premiéra, dovolí si nazvať ho hyperpapalášom a ešte stále sa čudovať, že pomohol Slovenskému dňu kroja.

Pozor! Peter Pellegrini neletel do Nemecka na silvestrovský koncert nejakej treťotriednej hviezdy, ale na pozvanie vynikajúceho operného speváka Pavla Bršlíka, ktorého nám závidí celý svet. Ktorýkoľvek iný premiér by išiel podporiť svojho krajana, ale Peter Pellegrini asi mal cestovať na trojkolke! V tejto situácii neúspešní progresívci vytiahli aj dotácie na Slovenský deň kroja. V stanovisku, ktoré už odznelo aj na stránkach Slovenky, stálo, že prvý ročník Slovenského dňa kroja, ktorého sa zúčastnili stovky folkloristov z celého Slovenska, sme podporili zo zdrojov
vydavateľstva.

Vybudovali sme organizačne, producentsky a umelecky náročné podujatie, ktoré malo odozvu nielen na Slovensku. Do Banskej Bystrice prišlo počas ďalších dvoch ročníkov množstvo súborov z každého kúta Slovenska, ale aj krajania z Maďarska, zo Srbska, z Rumunska, Česka a vytvorilo sa nádherné celospoločenské podujatie, ktoré bolo symbolickou oslavou všetkého, čo nám naši predkovia zanechali. Tie peniaze išli pre ľudí, nie pre nás! Ale tak, ako si nevážime naše hodnoty, nevážime si ani jeden druhého a ako vidím, nezáleží nám ani na životoch našich najdrahších.

To, čo sa deje v niektorých domovoch dôchodcov a v špecializovaných zariadeniach, je ako zlý sen. Že zlý sen zažívajú aj podnikatelia, živnostníci, umelci... to asi poniektorí draví ítečkári nevidia. Kolabuje celý systém, ale niektorí tu neustále, za každú cenu hľadajú, ako vytiahnuť na oponenta niečo, čo by mu ublížilo. Zaujímavé je, že horliví kritici nežiadajú, aby sa zverejnilo, kto zarába milióny na antigénových testoch, alebo komu, ktorým VIP osobnostiam, bolo udelených deväťtisíc výnimiek z karantény a najmä – kto je zodpovedný za to, že neboli včas zaočkovaní seniori v domovoch dôchodcov a špecializovaných zariadeniach!

To je tá priorita, ktorá by ich mala zaujímať...!


Pekný týždeň napriek kritickej situácii želá Mária Miková a redakcia Slovenka

- - Inzercia - -