Dnes je streda, 12.máj 2021, meniny má: Pankrác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nároky rodiny sú občas boj

február 09, 2021 - 01:00
Je prirodzené, ak máš na seba privysoké nároky. Chceš sa predsa presadiť a byť samej sebe paňou. Rodina ich má tiež, no niekedy na teba tlačia až príliš.
Foto: 
shutterstock.com

Odmalička sa pasuješ s predstavou akú majú o tebe tvoji najbližší. Snažíš sa im vyhovieť čo najviac, poniektorým to však nestačí. Takpovediac si prostredníctvom teba chcú splniť svoje vlastné sny. V takýchto situáciách im len ťažko vysvetlíš, že nie si poslom nesplnených ilúzii z čias, kedy boli v tvojom veku.

Chodíš do školy, ktorú si dávno chcela ukončiť, v práci tráviš celé dni, pomaly nevidíš svojich priateľov, každý deň sa ti tisnú slzy do očí z toho, aká si unavená a zmorená životom, pričom ho ani nežiješ podľa seba. Posledným klincom je už len ich pohoršovanie v štýle „prečo sa proste nesnažíš viac, neflákaj to.“

Viem, že povedať „vstávaj a začni sa brániť“ je pri rodine celkom komplikované, nakoľko im nedokážeš skalopevne pozrieť do očí a povedať nech ti už dajú konečne svätý pokoj. Neznamená to, že si slaboch. Rodina je skrátka niečo celkom iné ako napríklad hádka s kamoškou, ktorú pošleš do horúcich pekiel a ona sa vráti opálená, s magnetkami a príjemným výrazom, čo značí záver vášho nezmyselného sváru.

544.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Viedlo by to akurát k obrovskej zvade, ktorá by sa tiahla minimálne niekoľko týždňov a v konečnom dôsledku by bola tak na dve veci, pretože po tichej domácnosti sa opäť vrátite do starých koľají. Väčšinou majú rodičia po hádke tendenciu tváriť sa, že sa žiaden spor v podstate nekonal, a my len pokračujeme v zabehnutej trati.

Avšak raz musí prísť deň, kedy sa skutočne postavíš sama za seba, za svoje sny a plány do budúcna, ktoré budú len a len tvoje! Konaj čím skôr, lebo naťahovaním nevyhnutného nedocieliš lepšie pochopenie z ich strany. Celý dej naberie úplne opačný spád a i navzdory pocitu progresu sa vo finále obzrieš a zistíš, že ste znovu tam, kde vždy.

- - Inzercia - -