Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Byť šťastná je voľba

február 10, 2021 - 18:29
U každého šťastie vyzerá inak, nakoľko oplývame rôznymi potrebami a súčasne kladieme dôraz na odlišné veci. Avšak predsa len sa nájde jeden spoločný znak.
Foto: 
pexels.com

Základné vnímanie šťastia je napríklad výhra v lotérii, povýšenie v práci, nadobudnutie významnej príležitosti a podobne. Uvedomuješ si, že za ktoroukoľvek z týchto možností sa skrýva aj omnoho viac než len obyčajná náhoda?

Takisto sa pri šťastí upíname na symboly alebo povery, vďaka ktorým by sa naše najtajnejšie túžby mali s určitosťou naplniť. Reč je o štvorlístkoch, padajúcich hviezdach alebo čase, kedy je celé štvorčíslie zložené z totožných cifier. Možno majú tieto veci skutočne niečo do seba. Pri najmenšom sú zdrojom nádeje, na ktorý sa môžeme naviazať.

550.jpg

Foto: 
pexels.com

V skutočnosti však úspech ako taký nevychádza z náhod či symbolov. Áno, naozaj sa vraví, že aj ten najdôležitejší moment v živote si vyžiadal kvapku šťastia, no iba kvapku. Primárne vychádza z teba. Ty sama si zvolíš, či chceš alebo nechceš byť šťastná. Úprimne, prídu dni, kedy bude celý svet vyzerať ako najväčší nepriateľ, pretože aj popri sile a námahe, ktorú vynaložíš s tebou „vesmír“ nebude kooperovať.

Vtedy si spomeň, že všetko má svoje načasovanie. Cíť vďaku najmä za zdravie, rodinu, priateľov a lásku, ktorá vás spája. Zároveň sa od tejto myšlienky odrážaj akonáhle pocítiš záchvev zúfalstva. Povedz si, v poriadku, najvzácnejšie a najväčšie šťastie už predsa mám. Akékoľvek ďalšie kúsky blaha pôjdu ruka v ruke s tvojím odhodlaním nevzdať sa pri prvom zlyhaní. Nezabudni, že byť šťastná je voľba nie privilégium.

- - Inzercia - -