Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Doba homeofficová, nechajte pleť dýchať a priestor venujte detailom

február 22, 2021 - 16:23
Podobne ako v čase pandémie odpočíva príroda, dostala pohov aj naša pleť. V časoch, kedy sa väčšina schôdzok presunula do online prostredia a ľudia pracujú prevažne z domu, sme dostali šancu premýšľať o tom, ako žijeme a ako sa o sebe staráme.
Foto: 
Oriflame

Aj keď trávime viac času doma, neznamená to, že by nám mala dekoratívna kozmetika začať vysychať. Vyskúšajte pár jednoduchých a rýchlych beauty trikov tohtoročnej zimy a privítajte budúci online meeting s novým lookom.  

Nechajte pleť zažiariť, stavte na jednoduchosť
Aj keď sa to napríklad nezdá, aj doba homeofficová má svoje výhody. Mnohým z nás sa premiestnila kancelária do obývacej izby a s tým opadlo aj každodenné zaťažovanie pleti líčením. Zatiaľ čo predtým sme si dali záležať na dokonalom make upe, dnes si na seba zvykáme v prírodnej verzii a k zdokonaleniu postačí len BB cream. Počuli ste už o glass skin? Tento obľúbený beauty trend sa vyznačuje vrstvením, ktorého cieľom je hladká a zjednotená pleť, ktoré ľahko docielite pomocou hydratačných prípravkov s jemnou textúrou. Dajte si však načas.

Kórejky, ktoré za týmto trendom stoja, majú pleťový rituál ako svoj koníček a poctivo pri ňom relaxujú. Pred každou aplikáciou si nezabudnite tvár vyčistiť, ideálne dvojfázovo – najprv čistiacim olejom a následne penou. Dvakrát týždenne zaraďte do rutiny aj peeling. Ďalším krokom je aplikácia toneru, ktorý zaistí pleti hydratáciu a správnu úroveň pH. Pokračujte sérom, ktoré pleť pripraví na nanesenie krému a jeho správnu absorpciu.    

Pamätajte, že produkty sa na tvár nanášajú v poradí od najredšieho po najhustejší, tzn. tonikum, sérum, krém a na záver olej.

TIP: Čistenie pleti je dôležitým krokom, ktorý by mal byť súčasťou rannej aj nočnej rutiny. Nevynechávajte ho ani v deň, kedy sa napríklad vôbec nelíčite. Na tvári sa nám totiž počas dňa zachytáva prach a odumreté čiastočky pokožky, ktoré je potrebné z pleti odstrániť.

Výrazný pohľad nielen do kamery
Zatiaľ čo ide klasický make-up do ústrania, pozornosť sa presúva k detailom. Čím prirodzenejšie obočie, tým lepšie. Ak ste majiteľkou prirodzene hustého obočia, nebojte sa ho „rozdivočiť“ pomocou fixačného gélu smerom nahor. Tie z nás, ktoré ho nemajú natoľko husté, neurobia chybu, keď si pár chĺpkov jemnými ťahmi dokreslia. Celkový look podčiarknete výraznejším očným líčením. Základom je klasika v podobe očnej linky. Ak chcete dosiahnuť hlboký pohľad, vyskúšajte nový trend, tzv. „fox eye look“, ktorý oko elegantne predĺži. Neurobíte chybu, keď si viečka naviac ľahko oživíte tmavším odtieňom.

Farebné pery na celý deň
Rovnako ako pleť, aj pery potrebujú hydratáciu – obzvlášť v zime a pri ich častom zakrývaní rúškami či šatkami. Nezabúdajte preto pri večernom rituáli ani na pery, ktoré je potrebné odlíčiť a zbaviť ich starých buniek. Ideálne je preto aplikovať jemný peeling, ktorý si jednoducho vytvoríte zmiešaním hnedého cukru s kokosovým olejom. Docielite tak hebké a zdravé pery, ktoré sú pripravené na farebné zvýraznenie. Ráno siahnite po novom rúži Unlimited UltraFix od Oriflame, ktorý vám zaručí dlhotrvajúci matný efekt. Aj keď vás počas dňa čaká niekoľko online meetingov, vaše pery budú vynikať stále rovnako dokonalou farbou od rána do večera.

TIP: Kde inde sa farebne vyblázniť, ak nie na perách? Vyskúšajte fialové odtiene, ktoré sú trendom tejto zimy.

 Produktový tip

Novinka: Rúž THE ONE Colour Unlimited UltraFix, 3.5 g

pr103.jpg

Foto: 
Oriflame

Páčia sa vám farebné pery, ale nebaví vás kontrolovať, či si rúž počas dňa drží rovnakú intenzitu? Vyskúšajte novinku Unlimited UltraFix od Oriflame, ktorá je výnimočná svojou silnou fixačnou technológiou. Rúž má hebké púdrové zloženie a obsahuje rozpúšťajúcu sa látku, ktorá sa pri nanášaní odparí a na perách tak vznikne ľahká matná vrstva. Za dlhotrvajúcim efektom stojí hustá textúra uzamykajúca pigmenty rúžu. Vyberte si zo 14 odtieňov ten, ktorý sadne práve vám a doprajte si perfektné krytie, ktoré vydrží až 8 hodín.

Cena: 7,99€

Na predaj na e-shope www.oriflame.sk

- - Inzercia - -