Dnes je streda, 12.máj 2021, meniny má: Pankrác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 bodov, ktoré by si nemala odkladať na neskôr

február 23, 2021 - 21:32
Rýchle plynutie času si človek začne uvedomovať až od momentu, kedy prekročí prah dospelosti. Častokrát ho strhne prúd a začne dôležité okamihy odkladať na dobu neurčitú.
Foto: 
pexels.com

Sú veci, ktoré počkajú. Zatiaľ sa nimi nepotrebuješ zapodievať, svet to bez nich ešte chvíľu vydrží. Naopak ale existujú momenty, ktoré sú naozaj hodnotné a nemala by si ich odsúvať na druhú koľaj. Vraví sa, že na starobu sa tvoja myseľ neobkolesí vôkol materiálnych pôžitkov zadovážených počas života. Bude si pamätať emócie. Preto ti prinášame 5 bodov, ktoré sa neoplatí zdržiavať a presúvať:

1. Povedz, čo cítiš
Som maximálne presvedčená, že už teraz by si vedela vypichnúť situáciu, kedy si miesto vyjadrenia názoru alebo pocitov ostala ticho. Prečo? Jednoducho preto, lebo si si povedala „počká to, môžem mu/jej o tom povedať aj zajtra“. Lenže zo zajtrajška sa stal budúci pondelok, neskôr mesiac, až sa na to celkom zabudlo. Nehovor mi, že neľutuješ aspoň jednu z nich.

2. Riskuj
Áno, život zaobalený v komfortnej zóne ako darček v baliacom papieri je síce celkom fajn, pri najmenšom máš istotu, no keď sa zamyslíš, je nadmerná istota to pravé, na čo chceš po rokoch spomínať?

616.jpg

Foto: 
pexels.com

3. Cestuj
Spoznávanie nových krajín, kultúr, jedál a hlavne získavanie zážitkov. Všetky tieto komponenty napokon vykúzlia niečo nádherné. Svoje motto „všade dobre, doma najlepšie“ tým neporušíš. Predsa len, načerpať čerstvý vzduch spoza hraníc domova ti len prospeje.

4. Neostaň iba pri rečiach
Reči sa hovoria, chlieb sa je. Nikto si nikdy nesplnil sen iba tým, že o ňom dokola rozprával. Mindset skutočne dokáže zázraky, no aj samotné zázraky majú svoje medze. Akonáhle nadobudneš presvedčenie, že sa chceš mať lepšie, postav sa a začni jednať.

5. Nezabúdaj tráviť čas s milovanými
Rodina, kamaráti, priatelia, z ktorých sa už po desaťročiach stala rodina. Títo ľudia sú to najcennejšie, čo v živote máš. Nezabúdaj na nich, venuj sa im, buď s nimi najviac ako sa len dá. Život je prekrásna jazda avšak pominuteľná, a teda netrvá večne. Nie je totiž nič horšie než uznanie, že si tam pre nich mala byť častejšie, kým nebolo neskoro.

- - Inzercia - -