Dnes je streda, 28.júl 2021, meniny má: Krištof
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nič by som nemenila

marec 01, 2021 - 22:30
Tvoj život je súhrnom okamihov, spomienok, príležitostí, radostí i strastí. Zapadajú doň aj nepríjemné situácie, pri ktorých si povieš „kiež by som mohla vrátiť čas“.
Foto: 
unsplash.com

Myslíš, že keby si sa vrátila späť a určité rozhodnutia vyškrtla, prinajmenšom modifikovala, bolo by ti lepšie? Nepochybne by si vedela vypísať rovno celý zoznam vecí, ktorých objavenie by si najradšej a s úsmevom na perách eliminovala, ale prečo?

Ja viem, že rozchody, straty, sklamania, zrady a podobné okamihy zanechajú v srdci škaredú jazvu. Avšak sú súčasťou nevyhnutného kolobehu, ktorému sa i navzdory obrovskej snahe nedokážeš vyhnúť. Život nezastavíš, jeho rýchlosť neovplyvníš a bohužiaľ nie je odkázaný na tvoje povolenie. Urobí to, čo uzná za vhodné.

640.jpg

Foto: 
unsplash.com

Riešením je iný uhol pohľadu. Polož samej sebe otázku „bola by som tam, kde stojím dnes, keby sa mi to nestalo?“ Ostáva pravidlom, že vždy o niečo prídeš, no na úkor toho sa objaví nová príležitosť. Keby párkrát neuspeješ, prišla by si na to, čo robíš zle? Keby si sa nedala dohromady so svojím ex, vedela by si s istotou povedať, čo už nechceš?

Všetko má svoj protipól. Za každým úspechom leží pád. Rovnako to platí aj naopak. Ja osobne som si taktiež kedysi hovorila, kiež by sa dal vrátiť čas, kiež by som ho nikdy nestretla atď. Lenže s odstupom času svet vnímaš inak. Lepšie, triezvejšie, dospelejšie. Začneš si klásť správne otázky a pochopíš, že ženu, ktorá sa na teba díva v zrkadle, by si za nič na svete nemenila. 

- - Inzercia - -