Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Už žiadna otvorená kniha

marec 13, 2021 - 10:14
Začnem asi tým, že som veľký extrovert. To znamená, že nech už sa ku mne na ulici prihovorí bárskto, bez okolkov s ním prehodím prinajmenšom zopár slov.
Foto: 
shutterstock.com

Podobným spôsobom som sa od jednej cudzej pani dozvedela, že ma v budúcnosti čakajú dve krásne zdravé deti, lenže s vtedajším partnerom to údajne malo dopadnúť katastrofálne. Akože slušne ma pobavila, teda dovtedy, dokým sa tak nestalo. Infoška o nepríjemnom vzťahovom zvrate ma stála až dvadsať centov. Síce som si výklad pomocou nadpozemského zraku neprosila, no pani budila dojem, že to pôjde buď dobrovoľne alebo dobrovoľne nasilu.

Po majestátnej rezignácii, kedy som si uvedomila, že bez ohľadu na moje rozhorčenie a epický štrajk tak či tak dospejem, vidím veci jasnejšie. Mikroskopická satisfakcia, ale stále lepšie ako dostať päsťou na oko.

Na úkor správnej výchovy som si stanovila určité motto, ktoré ma neskôr stálo kopec sĺz a snahy pochopiť nepochopiteľné. Prečo sa mi každý obracia chrbtom, veď som im dala všetko, čo som mohla. Práve v tomto okamihu moje oficiálne dospelácke ja huláka do éteru „práve preto!“

Neviem, či som si to neuvedomovala, alebo šlo o schválne popieranie skutočnosti. Mala som dojem, že byť dobrým človekom sa vypláca. Aby sme sa pochopili, nie, neholdujem zákerákom a zlým pomstychtivým hulvátom. Obe z možností sú totiž vyhrotené extrémy, a keďže zákon vesmíru spočíva v rovnováhe, správnou voľbou je v tomto prípade prístup hodný zlatej strednej cesty.

Poznáš príslovie „čo ľudia nevedia, nemôžu zničiť“? Ja tiež, ibaže som sa s ním prvýkrát stretla až po dvadsiatke. Povedzme, dávno po tom, čo som svetom blúdila ako otvorená kniha. Avšak, všetko má svoj koniec. Moja trpezlivosť a tolerancia si teda jedného pekného slnečného rána, kedy som dostala snáď poslednú životnú facku, povedala DOSŤ!

Odvtedy s ľuďmi zdieľam len takzvané pozlátko. Povrchové informácie vhodné pre verejnosť. Nikdy totiž nevieš na aké mobilné trúby počas svojho bytia narazíš. Preto je nutné poistiť sa a vypúšťať informácie, ktoré sa po roznesení nezmenia na osobnú hororovú pitvu. Áno, stratila som množstvo „priateľov a lások“, čo mi sľubovali svoje smiešne navždy. Zároveň som však obohatená o pravých a lojálnych členov úzkeho kruhu. Vieš, čo je na nich úplne najlepšie? Fakt, že sa osvedčili natoľko, aby som ich mohla nazývať rodinou.

- - Inzercia - -