Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

CHANGE IS A CHANCE – Konferencia inšpirovaná silnými ženami

marec 18, 2021 - 14:38
Kozmetická spoločnosť Avon sa tento rok rozhodla osláviť hlasy žien netradične, a to formou online konferencie, ktorá zarezonovala 8.3.2021 nielen Prahou, ale aj celým online svetom. Vďaka nej sa totiž stretli inšpiratívne ženy, ktoré mali odvahu odkryť spoločenské problémy a zbúrať stereotypné názory.
Foto: 
Avon

„Myslím, že práve v tejto dobe, ktorá je pre nás všetkých mimoriadne ťažká, je nutné vyslať ženám jasný odkaz – sme s vami, záleží nám na vás, a aj keď sa nemôžeme stretávať, naša snaha má jasný cieľ: Zdieľanie. Podpora. Ženská spolupatričnosť. Spoločne máme svetu čo povedať,“ uviedla Dajana Hričovec, PR & advertising supervízorka spoločnosti Avon.

 Inšpiratívne príbehy v podaní silnej ženskej zostavy si mohli diváčky vypočuť od Dary Rolins, astrobiologičky Michaely Musilovej, predsedkyne Akadémie vied Evy Zažímalovej, hejtmanky Stredočeského kraja Petry Peckovej, či cukrárky Ivety Fabešovej. Sympatická moderátorka Adela Vinczeová sa spolu so svojimi hostkami nebáli poukázať na témy, o ktorých treba hovoriť. Cieľom bolo vytvoriť priestor pre dôležité témy, ako postavenie žien v biznise, ich vnímanie v spoločnosti či nutnosť zmien v chápaní genderových stereotypov. Okrem toho sa venovali aj dôležitosti ženského hlasu, pri ktorom neexistuje žiadne „ale“.

 „Napriek tomu sa naša konferencia niesla v optimistickom duchu a vzájomným zdieľaním nám šlo o jediné. Pomôcť tomu, aby bolo hlasy žien viac počuť, dodať ženám nádej a silu postaviť sa zmenám čelom,“ dodala Dajana Hričovec.

 Avon nie je len lídrom na trhu s dekoratívnou kozmetikou. Na rozdiel od ostatných kozmetických značiek vyniká aj v rámci svojich CSR aktivít. S maximálnou prioritou prízvukujú svetu dôležité témy ako ľudské zdravie či problematiku násilia na ženách.

 Pozrite si zaujímavý rozhovor s astrobiologičkou Michaelou Musilovou, ktorá priblížila svoju túžbu pomôcť iným ženám, ktoré sa taktiež chcú uplatniť vo vede. „Snažím sa robiť zmeny tak, aby si ďalší ľudia nemuseli prejsť tým, čím som si prešla ja.“ 

Zdroj: YouTube

- - Inzercia - -