Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ospravedlňovať sa za to, čo cítim? Nie ďakujem!

marec 22, 2021 - 01:22
Jednak nás dnešná spoločnosť tlačí k tomu, aby sme sa uspokojili s málom, ale okrem toho všetkého by sme sa ešte do plusu mali ospravedlňovať, že nám to nestačí.
Foto: 
pexels.com

Poznaj svoju hodnotu, vedz, čo od života chceš a nikdy sa neuspokoj s omrvinkami. Asi takto nejak som potrebovala začať. Prvý krok k lepšiemu životu vedie skrz pochopenie. Lenže poniektorí ľudia majú tendenciu narúšať tvoju cestu k nemu. Jednoducho ťa svojim správaním neustále presviedčajú o tom, že sa to skrátka neoplatí.

Ak aj kedysi bolo možné dosiahnuť absolútnu spokojnosť, dnes už niečo také neprichádza do úvahy. Milión dobrých skutkov sa pre nich ťažko pamätá, no dopusť sa omylu a už je oheň na streche. Ospravedlniť sa v prípade ak si sa voči istej osobe previnila je samozrejme úplne normálne. Prečo by som sa však mala kajať za svoje pocity?

Najčastejšie nás obdobné nutkanie prenasleduje v partnerských vzťahoch. Emócie vychladnú, pri najmenšom sa zneutralizujú a ostanú stagnovať. Viac-menej pripomínate dobrých kamarátov alebo starých známych, ale milencov rozhodne nie. Odhodláš sa teda učiniť rozhodnutie, ktoré má oboch z vás posunúť vpred. V tom prichádzajú prvé výčitky. „Si sebec, klamár, manipulátor“ atď.

Kvôli čomu? Samozrejme rozumiem prečo ukončenie vzťahu vyzerá z jednej strany sebecky, ale nerobíš to predsa iba pre seba. Hádam len nečaká, že pred neho pokľakneš a povieš mu „prepáč za to, čo cítim“, či nebodaj áno? Z akého dôvodu? Nie si povinná prosiť o odpustenie iba preto, lebo druhá strana nie je schopná pozrieť sa na realitu s očami otvorenými dokorán. Nikdy nikomu nedovoľ, aby ťa podceňoval a nútil do vecí, ktoré nepokladáš za správne, aj za cenu, že po konkrétnom chodníčku budeš chvíľu kráčať sama.

- - Inzercia - -