Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zuzana Čaputová sa stretla s dánskym korunným princom Frederikom

máj 10, 2021 - 15:16
Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes počas svojej pracovnej cesty v Dánsku stretla s korunným princom Frederikom. Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti. S dánskym princom sa prezidentka rozprávala o dôležitosti dodržiavania právneho štátu a plánoch Slovenska a Dánska v oblasti ochrany životného prostredia a zelenej ekonomickej obnovy.
Foto: 
SITA

„Princ prijal moje pozvanie na návštevu Slovenska a prísť by mal aj s tamojšou biznis delegáciou,“ uviedla prezidentka. Čaputová pokračovala návštevou agentúry State of Green. Ide o centrum, ktoré kumuluje dánske skúsenosti zo zelenej transformácie a podporuje spoluprácu medzi verejným a súkromným sektorom. Na tomto stretnutí prezidentku sprevádzal aj minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina) a zástupcovia organizácií venujúcich sa téme obnovy budov.

1_054_20.jpg

Foto: 
SITA

„Práve do obnovy budov bude z nášho Plánu obnovy smerovať viac ako miliardy eur s cieľom ušetriť energiu a znižovať emisie. Dáni majú za sebou v tejto oblasti už solídne výsledky,“ tvrdí Čaputová. Hlava štátu ďalej konštatuje, že čerpať zo skúseností Dánska bude veľmi dôležité na to, aby prostriedky preinvestované na Slovensku boli využité efektívne.

- - Inzercia - -