Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na víkend: Jedinečný hotel neďaleko Tatier

máj 15, 2021 - 08:47
Túžite po romantickom víkende neďaleko Vysokých Tatier? Určite by ste mali vyskúšať nový Kalix Boutique Hotel v Poprade, ktorý splní očakávania aj tých najnáročnejších.
Foto: 
ŽenskýWeb.sk

Štýlový nový Kalix Boutique Hotel nájdete v pokojnej štvrti Popradu, len na skok od centra mesta. Bývalý meštiansky dom sa zmenil na krásny prvý Boutique hotel v Tatrách, ktorý ponúka ubytovanie v 20 izbách troch kategórii – od klasickej, cez suite až po dva apartmány na najvyššom poschodí.

2020-11-20_21.16.35.jpg

Foto: 
ŽenskýWeb.sk

Už samotný vstup do hotela napovedá, že architekti a dizajnéri pristupovali k celému projektu s láskou a nadšením. Spojenie moderného dizajnu s citlivým odkazom na dávne časy a zachovaním niektorých prvkov pôvodného domu, dajú hotelu nezameniteľnú atmosféru.

2020-11-20_20.39.39.jpg

Foto: 
ŽenskýWeb.sk

V izbách na prvom poschodí napríklad nájdete zachovaný pôvodný kameň na stenách v spálni, kúpeľni či obývačke. Odkaz na minulosť pripomínajú aj vikierové okná v niektorých izbách. Zaujímavým je aj jednoduchá premena strešných okien na balkón s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier.

2020-11-20_21.05.27.jpg

Foto: 
ŽenskýWeb.sk

Nový Kalix Boutique Hotel nepoteší len oči, ale i chuťové bunky. Pri zostavovaní jedálneho lístka kládol šéfkuchár dôraz na sezónne domáce suroviny a servírované jedlo je výnimočné nielen svojou chuťou, ale i vizuálne. Gastro zážitok si vychutnáte aktuálne vzhľadom na opatrenia vo svojej izbe, no po skončení opatrení bude k dispozícii kaviareň, reštaurácia či vínna pivnica. Ale zas, „privátna večera“ priamo v izbe, má svoje čaro. Pri zariaďovaní izieb sa s touto alternatívou rátalo, a tak  v každej izbe tak nájdete stôl, pri ktorom bez ťažkostí absolvujete romantickú večeru. „Čerešničkou na torte“ je vínna karta, ktorá obsahuje pestrú ponuku kvalitných slovenských a svetových vín.

2020-11-22_11.21.44.jpg

Foto: 
ŽenskýWeb.sk

Pokiaľ sa v najbližších dňoch chystáte do Tatier, Kalix Boutique Hotel by ste rozhodne nemali obísť, pretože aj jedna noc na tomto mieste, je zážitok.

- - Inzercia - -