Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Je toto správanie po rozchode v poriadku?

máj 16, 2021 - 17:05
Istotne si po rozchode veľakrát premýšľala, či tvoje pocity korešpondujú s tým, čo spoločnosť považuje za normálne. Ja ti vravím, kašli na nich, ideš predsa sama za seba.
Foto: 
pexels.com

Osobne dobre viem ako ti rozchod dokáže rozbúrať celé životné nastavenie. Taktiež som si myslela, že to všetko, čo som doposiaľ robila je zbytočné, strácala som chuť, motiváciu, akúkoľvek vášeň alebo nadšenie pre drobnosti, ktoré mi kedysi vyčarovali na tvári širokánsky úsmev.

Tvoja bolesť je úzko spätá aj s tým, o aký rozchod sa jedná, pretože ak hovoríme o vzájomnej dohode medzi partnermi, kedy si poviete „nefunguje to a v rámci zachovania šťastia a spokojnosti nás oboch, pôjdeme svojimi cestami“ ťa odlúčenie síce mrzí, no nezanechá na tvojom srdci kráter veľkosti 3 futbalových ihrísk. Celkovo ste voči sebe ochladli, takže ani jeden z vás neprekypuje extrémnymi výkyvmi hystérie. Prijímate to v pokoji a s rozvahou.

Lenže na druhú stranu máme rozchody, ktoré, sprosto povedané, bolia ako fras. Najmä ak sa tvoj milovaný rozhodne zo dňa na deň vypariť a finálny verdikt pošle „na hrdinu“ cez správu. Wau, tlieskam, hotový gladiátor. Pripravuješ sa na emocionálne tornádo plné sĺz, zmrzliny a snahy pochopiť, čo sa vlastne stalo. Ako to teda je? Aké správanie je v tomto prípade v poriadku?

Kladieš si otázky: „Mala by som plakať? Mala by som byť pekelne naštvaná? Mala by som sa zmeniť? Môžem sa takto cítiť?“ Áno môžeš! A vôbec, kto ti to zakáže? Kto bude nad tebou stáť so vztýčeným prstom a kričať „nesmieš“? Chceš plakať? Plač! Jedenie zmrzliny a čokolády vyrovnáva tvoju stresovú hladinu? Tak ju jedz do nemoty! Naštvi sa, máš na to nárok. Bolo ti škaredo ublížené a nevidím dôvod prečo by si dotyčnú osobu mala nejakým spôsobom ospravedlňovať pred ostatným a už duplom pred sebou.

Si zvedavá a chceš vedieť dôvod? Hľadaj ho! Nie si povinná pýtať si od ostatných povolenie, či môžeš vyroniť slzu, z chuti a poriadne zanadávať, zistiť príčinu... Je to tvoje srdce, ktoré bolo doslova rozmlátené na franforce obrovským kladivom, snáď sama uvážiš, čo je pre teba správne. Takže ak si niekedy budeš klásť otázku, či je toto správanie po rozchode v poriadku, spomeň si na mňa a tento článok.

- - Inzercia - -