Dnes je piatok, 30.júl 2021, meniny má: Libuša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prípad vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sa začína odznovu

jún 15, 2021 - 18:49
Najvyšší súd SR dnes zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu zo septembra minulého roka v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a vraždy Petra Molnára.
Foto: 
sita

Prípad vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa podľa Romana Kvasnicu začína odznovu. Právny zástupca Zlatice Kušnírovej to povedal po dnešnom rozhodnutí Najvyššieho súdu SR (NS SR), ktorý zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo septembra minulého roka.

Kvasnica zdôraznil, že dnešným rozhodnutím NS SR vznikla úplne nová procesná situácia a senát najvyššieho súdu dal „viac menej“ za pravdu prokurátorovi a právnym zástupcom poškodených. „Nehovorme o vine a nevine, hovorme o tom, že sa tu musia vykonať ďalšie dôkazy, ktoré nám podľa mňa prvostupňový súd bezdôvodne odmietol,“ pokračoval. Právny zástupca zároveň dodal, že rešpektujú rozhodnutie NS SR ponechať vec senátu ŠTS, ktorý o prípade rozhodoval minulý rok. „Veríme, že bude spravodlivo rozhodnuté,“ dodal.

_bp_1014.jpg

Matka zavraždenej Martiny Kušnírovej Zlatica Kušnírová
Foto: 
sita

Na rozhodnutie NS SR reagovala aj matka Martiny Kušnírovej, Zlatica Kušinírová. „Som rada, že spravodlivosť zvíťazila. Je to taký prvý výkrik do tmy pre spravodlivosť na Slovensku. Nie len kvôli našim deťom, ale aj pre budúce generácie,“ povedala.

Najvyšší súd SR dnes zrušil rozsudok ŠTS zo septembra minulého roka v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a vraždy Petra Molnára. Senát zároveň vrátil konanie do Pezinka na ŠTS. Konkrétne má prvostupňový súd opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi K. a Alene Zs. V prípade Tomáša Szabóa síce pôvodný trest 25 rokov zrušil, nahradil ho však rovnakým. Dôvodom boli textové chyby vo výroku o vražde podnikateľa Petra Molnára.

- - Inzercia - -