Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Najbizarnejšie svadobné tradície vo svete - Európa

júl 23, 2021 - 12:50
Keďže svadby sú opäť na dennom poriadku, špecialisti na zásnubné prstene v spoločnosti Steven Stone podrobne preskúmali populárne tradície v jednotlivých krajinách po celom svete. Prinášame vám postupne tie najbizarnejšie - začíname v Európe.
Foto: 
Samantha Gades

Budete ohromení tým, čo sa deje v svadobné dni na celom kontinente ...

Nórsko: Je tu torta plná darčekov

Ak sa zúčastníte svadby v Nórsku, môžete očakávať, že budete MILOVAŤ tortu. Tradičná nórska svadobná torta sa nazýva kransekake a vzniká tak, že sa na seba naukladajú krúžky mandľového koláča s ľadom na seba a vytvorí sa tak tvar kužeľa. Najlepšia časť? Vo vnútri tohto dutého koláča sa skrýva výber drobných darčekov, ako je fľaša šampanského alebo víno.

Na večierku si snúbenci vezmú horný krúžok torty, avšak predpokladá sa, že počet vrstiev, ktoré sa na ňu budú držať, je počet detí, ktoré budú mať.

Francúzsko: Namiesto koláča sa podáva pečivo

Francúzsko je známe svojim neuveriteľným pečivom, takže namiesto toho, aby svadobná torta plnená ovocím bola hviezdnym dezertom, na väčšine francúzskych svadieb sa bude servírovať = „Croquembouche“, krásny dezert zložený z malých cukrárskych guličiek naskladaných na jednu.

Nemecko: Nevesta a ženích používajú motorové píly

Keď sú nemeckí novomanželia ešte stále oblečení svadobnom, po obrade rozpília poleno na dva kusy. Táto tradícia je známa ako Baumstamm Sägen. Keďže to pília dvaja ľudia teda novomanželia, Baumstamm Sägen symbolizuje silu páru, keď čelí výzvam v manželstve.

Baumstamm sägen

Rumunsko: Nevesta je unesená

Ak v Rumunsku zmizne nevesta, nezľaknite sa, nemusí to nutne znamenať, že má studené nohy. Je vlastne tradíciou, že nevestu pred svadbou „unesú“ priatelia a rodina. Rovnako ako hranie rolí, aj pre opätovné získanie nevesty musí ženích zaplatiť výkupné, platiť romantickými gestami alebo plniť svoj pohár šampanským.

Švédsko: Diadémy sa zamieňajú za kvetinové koruny

Vo Švédsku je nepravdepodobné, že by ste videli závoj alebo čelenku, pretože nevesta sa vždy rozhodne pre krásnu kvetinovú korunu. Tradične by kvetinová koruna mala vetvičku myrty, ktorá by symbolizovala lásku. Korunky kvetov, ktoré sú dnes bežnou pokrývkou hlavy, ktorú nosia bohémske nevesty, sa stali obľúbeným doplnkom po celom svete.

Taliansko: Orechy sa dávajú novomanželom

Mnohí z nás si pod pojmom konfety predstavia farebné kúsky papiera, ktoré sa hodia na novomanželov. Talianske „konfety“ však v skutočnosti označujú mandle s cukrom, ktoré svadobní hostia dostávajú na recepcii ako láskavosť. Tie sa kedysi hádzali po ženíchovi a neveste, nahradili ich však „coriandoli“, drobné útržky papiera.

Spojené kráľovstvo: Staré, nové, požičané a modré

Vo Veľkej Británii je táto zábavná tradícia založená na starej riekanke neznámeho anglického básnika: „Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré a strieborná šestka v jej topánke.“  V deň svadby musí mať nevesta na sebe niečo staré čo predstavuje minulosť, niečo nové do budúcnosti, požičaný predmet, ktorý má symbolizovať šťastie a nakoniec niečo modré, aby zahnala zlých duchov. V dnešnej dobe sa často praktizuje posledný riadok o šesťcente, historicky sa to však týkalo bohatstva.

- - Inzercia - -