Dnes je streda, 07.december 2022, meniny má: Ambróz
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Zabavte sa s deťmi v Žilinskom kraji

júl 22, 2021 - 12:25
Zoberte rodinu na dovolenku a zažite neopakovateľné chvíle a dobrodružstvá v objatí prírody. Prinášame pár skvelých tipov na miesta, kde sa rodičia s deťmi zaručene nudiť nebudú.
Foto: 
archív KOCR ŽTK

Letné centrum zábavy Snowparadise Veľká Rača Oščadnica/Kysuce

Na Veľkej Rači si môžete užiť úžasnú dovolenku nielen v zime na lyžiach, ale aj počas letných dní. Príďte načerpať energiu a oddýchnuť si v krásnej kysuckej prírode. Nachádza sa tu letné centrum zábavy s atrakciami pre všetky vekové kategórie. Vyskúšať môžete najdlhšiu bobovú dráhu na Slovensku, zjazd na terénnych kolobežkách či zaskákať si na x-jump trampolínach. Tých najmenších potešia detské trampolíny, detský lanový park, detská lanovka Macka Račka, detský rartrak s rôznymi šmykľavkami, preliezačkami a historický kolotoč. Snowparadise má aj svoj Bike park s vyznačenými traťami. Pre návštevníkov je prístupná aj nová rozhľadňa Dedovka umiestnená pri vrcholovej stanici lanovky. Novinkou strediska je novovytvorená vyhliadková plošina na vrchu Dedovky, z ktorej je krásny výhľad na okolité kopce. Ak bažíte po turistickom výstupe a prechádzke v prírode, využite obľúbený turistický chodník smerujúci na vrchol Veľkej Rače. Po dni strávenom na čerstvom vzduchu dobre padne občerstvenie v bufetoch pri dolnej a hornej stanici lanovky. Centrum je „karavan friendly“, poskytuje elektrické prípojky pre karavany a voľné parkovanie.

www.snowparadise.sk

Bystrická dolina/Kysuce

Málokto vie, že v Žilinskom kraji leží najväčšia drevená socha na Slovensku – Slovenský orloj v Starej Bystrici. Dostať sa k nemu môžete aj po nádhernej asfaltovej cyklotrase vedúcej z Krásna nad Kysucou až k Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke. Jeho súčasťou je aj historická lesná úvraťová železnica. Jazda na vláčiku poteší každé dieťa. Dnešný 3,6 km úsek je jedinou funkčnou úvraťovou železnicou v Európe a jednou z mála vo svete. Ak by vám to predsa len nestačilo, vybehnite na čarovnú rozhľadňu Bobovec, na ktorú vedie trasa priamo zo Starej Bystrice.

rozpravkova_rozhladna_na_bobovci.jpg

Bystrická dolina/Kysuce - Rozprávková rozhľadňa na Bobovci
Foto: 
archív KOCR ŽTK

www.kysuckemuzeum.sk

Gaderská a Valčianska dolina/Turiec

hrad_blatnica.jpg

Gaderská a Valčianska dolina/Turiec - Hrad Blatnica
Foto: 
archív KOCR ŽTK

Navštívte s deťmi jednu z najdlhších dolín vo Veľkej Fatre. Dolinou vedie kvalitná asfaltka, preto je vhodná pre cyklistov a dokonca aj korčuliarov. Trasa sa začína v obci Blatnica, kde sa dajú požičať bicykle a elektrokolobežky. Cestou natrafíte na Mlynčekovo – krásne odpočívadlo s vodnými mlynčekmi, ktoré poháňa voda z blízkeho potoka. Vystúpiť sa dá aj k zrúcanine Blatnického hradu, ktorá je v blízkosti.

Blízke stredisko SNOWLAND Valčianska dolina zabaví všetky vekové kategórie. Pre najmenších je k dispozícii det­ské ihrisko s veľkou pirátskou loďou a novovybudovaný zábavný areál YETILAND. V stredisku funguje požičovňa bicyklov, terénnych kolobežiek, kolieskových korčúľ, ktoré môžete využiť na in-line okruhoch po stredisku a blízkych cyklotrasách. Priaznivcov adrenalínu poteší novovytvorený bike park v stredisku.

yeti_land.jpg

Gaderská a Valčianska dolina/Turiec - zábavný areál YETILAND
Foto: 
archív KOCR ŽTK

www.snowland.sk

Čutkovská a Hrabovská dolina/Liptov

obrovo_01.jpg

Čutkovská a Hrabovská dolina/Liptov - Obrovo
Foto: 
archív KOCR ŽTK

Doprajte deťom zážitok a vyberte sa na Liptov. V detskom zábavnom outdoorovom parku OBROVO v Čutkovskej doline neďaleko Ružomberka sa vaše ratolesti vyšantia do sýtosti. Nachádza sa tu množstvo zábavných atrakcií. Súčasťou Obrova je aj lanová dráha ZIPLINE s dĺžkou 210 metrov a prechádza ponad Čutkovskú dolinu. Dolina je ako stvorená na spoznávanie nádhernej prírody. Ušetrite sily pri turistike a využite možnosť jazdy na elektrických kolobežkách, e-bikoch a bicykloch. Nevynechajte ani atrakciu Obrova cesta, hľadajte predmety zo života obra Čutka a staňte sa súčasťou Spoločenstva obra. Obrova cesta sa nachádza na cyklotrase spájajúcej Čutkovskú a Hrabovskú dolinu. Trasa je dlhá 4,4 km. Hrabovská dolina tiež ponúka adrenalín na ZIPLINE, aquazorbingu alebo v lanovom parku Tarzánia. Vyrástla tu tiež letná atrakcia Pieskové kráľovstvo Hrabovo. Ide o najväčšiu rozprávkovú pieskovú výstavu, kde použili takmer štyristo ton piesku. Súčasťou kráľovstva je i ruské koleso, detské elektrické autíčka, nafukovacie atrakcie a množstvo zábavy nielen pre deti.

www.visitliptov.sk      www.liptovactive.sk

Plte na rieke Váh / Strečno

plte_na_rieke_vah.jpg

Plte na rieke Váh
Foto: 
archív KOCR ŽTK

Ak chcete deťom dopriať neobyčajný zážitok, splavovanie rieky Váh je na to ako stvorené. Na drevených pltiach vás Strečnianskou úžinou v úseku sedem kilometrov prevezú pltníci, od ktorých si vypočujete rôzne zaujímavosti. Na trase sa okrem prírody môžete potešiť výhľadom na Starhrad a Hrad Strečno. Súčasťou jeho areálu je čarovná stredoveká dedinka Paseka.

www.plte-strecno.sk

Zábava na Kubínskej holi/ Orava

Na Kubínskej holi sa určite nudiť nebudete. Okrem terénnych kolobežiek a lanového parku Tarzánia vám určite vyrazí dych najdlhšia a najmodernejšia lanová dráha ZIPLINE v strednej a východnej Európe s dĺžkou 1 234 m. ZIPLINE umožňuje jazdu v tandeme, takže dieťa môže ísť s rodičom. Menej odvážni sa môžu vyviezť lanovkami na vrchol Kubínskej hole a zísť k údolnej stanici po náučnom chodníku. Na trase sa nachádza aj zasnežovacie jazierko, kde sa ľudia s obľubou člnkujú.

Pri nepriaznivom počasí zoberte rodinu do päť kilometrov vzdialeného aquaparku AquaRelax Dolný Kubín, kde si výborne oddýchnete. Pre deti sú k dispozícii vodné atrakcie, pre dospelých relaxačné a plavecké bazény.

Foto: Marek Hajkovský, Jaroslav Moravčík, archív KOCR ŽTK

clanok.png

Foto: 
_

- - Inzercia - -