Dnes je štvrtok, 20.január 2022, meniny má: Dalibor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nádherná cesta sebapoznania po Svätomariánskej púti

júl 26, 2021 - 16:14
Poznáte dobre krásy východného Slovenska? Viete aké bohatstvá sa tu ukrývajú? Tušili ste, že miesta Prešovského kraja dýchajú vzácnou históriou v kolorite oku lahodiacej prírody? Nie?! Tak sa vyberte na miesta po Svätomariánskej púti a načrite do žriediel života, kde nájdete dostatok nových impulzov pre život. Je viac než pravdepodobné, že na tejto ceste dospejete k odpovediam na otázky o zmysle a smerovaní vášho bytia.
Foto: 
PSK

Zamagurie a jeho panenská krása je priam oázou ticha a pohladením duše. Každý kúsok tohto miesta napĺňa človeka pokojom a pokorou. Malebné Pieniny s miestami rešpekt vzbudzujúcim Dunajcom, pozývajú zažiť romantickú plavbu na pltiach, po nekonečných vlnách olemovaných mohutnými skalami. Je to miesto v čase, kedy si človek uvedomí, že život nie je iba záblesk udalostí, ale že jeho zmysel má hlbší. Nechajte sa očariť pútnickým miestom Hory Zvir blízko Litmanovej, a ak tu budete hľadať Boha, určite si vás nájde. Zastavte, stíšte sa a otvorte dvere svojho srdca dokorán, nech sa duša zhlboka nadýchne.

Iba osem kilometrov na severozápad od mesta Sabinov sa nachádza obec Ľutina, ktorá je známym pútnickým miestom. V jej centre je situovaná Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky, ktorej pomyselnou korunou je nádherný ikonostas a oltár v barokovom štýle. Oko zvedavca si príde na svoje v drevenom chráme s vyhliadkovou vežou a unavené nohy si môžu oddýchnuť pri rozjímaní v Záhrade Bohorodičky, ktorá pôsobí na človeka blahodarne a upokojujúco. Skutočný zmysel života je voľným okom neviditeľný. Neplatí to však pre srdce, ktoré si na tomto výnimočnom mieste určite príde na svoje. Objavte skutočný zmysel svojho života na výnimočných miestach Svätomariánskej púte, kde nie je núdza o pokoj Božieho Ducha.

Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) vyzdvihuje kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám. Viac sa dozviete na www.svatomarianskaput.sk.

 

loga.jpg

Foto: 
archív

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko.

- - Inzercia - -