Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Domácnosť je jeden nekonečný príbeh, ako si ho uľahčiť?

október 04, 2021 - 10:05
Pri slove domácnosť sa väčšina ženskej populácie chytí za hlavu. Je to niečo, čo funguje samovoľne, nikdy to nie je tip-top a snaha udržať ju v poriadku nás stojí denne kopec času a nervov. Ako si celý proces zjednodušiť?
Foto: 
Shutterstock.com
  • Nastavte si systém

Deň má len 24 hodín a ak chcete z neho efektívne vyťažiť čo najviac a nezblázniť sa z toho, treba byť striktný. Plánujte si veci dopredu, ale ponechajte si aj voľný čas. Nikdy neviete čo Vám do toho príde a nebudete tak pod časovým tlakom.

  • Určite si priority

Rodina, práca, domácnosť, záľuby. Pozrite sa na to, ktoré činnosti vám zaberajú koľko hodín a prehodnoťte ich. Bezduché sliedenie na sociálnych sieťach? Úplne zbytočné. Je kopec vecí, ktoré sú určite dôležitejšie. 

  • Menej je viac

Naozaj nepotrebujete doma 24 hrnčekov, 4 metle a 13 čistiacich prostriedkov. Pokojne ich niekomu darujte a vystačte si z minimom. V súčasnosti existuje už veľa prípravkov, ktoré fungujú univerzálne a nezaťažia tak vašu peňaženku a ani miesto v kúpelni.

  • Vyhadzujte nepotrebné veci

Určite poznáte metódu Marie Kondo podľa ktorej to, čo ste nemali posledný rok na sebe si už neoblečiete. Darujte veci mladším dámam v rodine alebo charite a budete mať dobrý pocit a čistejšie skrine. 

  • Zapojte ďalších členov domácnosti

Už 5-ročné deti vedia sčasti upratovať. Vyvešať prádlo, vyložiť umývačku, povysávať si detskú izbu. Pomaly ich k tomu treba viesť a ušetríte si kopu času v budúcnosti. Tak isto aj pána manžela. Sú chlapi, ktorá nevedia zapnúť práčku ani vo veku, kedy by sa už za to mali hanbiť, tak ak ho to nenaučila vlastná mama, je to na Vás.

  • Používajte zoznamy

Pokojne na všetko. Môj muž sa mi smeje, že chodím s papierikmi ako jeho babička, ale oni naozaj fungujú. Pomocou nich nezabudnete na nič dôležité a budete mať dobrý pocit istoty. U nás už  fungujú zoznamy aj na opravy pokazených vecí, príp. na kúpu náradia, ktoré na to treba.

- - Inzercia - -