Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb sa už môžu registrovať ako záujemcovia o tretiu dávku vakcíny

október 07, 2021 - 11:11
Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak tiež informoval o tom, že rezort práce a sociálnych vecí zvyšuje sumu na podporu opatrovateľskej služby z 55 mil. eur na viac ako 60 mil. eur.
Foto: 
shutterstock

Klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb sa už môžu registrovať ako záujemcovia o tretiu dávku vakcíny proti COVID-19. Na štvrtkovej tlačovej besede to povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. Žiadosti o registráciu podľa neho treba poslať na mailovú adresu [email protected]. Žiadosti o podanie vakcíny následne rezort práce a sociálnych vecí zašle na Ministerstvo zdravotníctva SR. Do zariadení sociálnych služieb budú podľa neho chodiť očkovacie jednotky. „Stačí, keď sa prihlási päť ľudí z jedného zariadenia," povedal.

Minister práce tiež informoval o tom, že rezort práce a sociálnych vecí zvyšuje sumu na podporu opatrovateľskej služby z 55 miliónov eur na viac ako 60 miliónov eur. Podľa predbežných odhadov by sa sumou viac ako 60 miliónov eur mohlo finančne podporiť približne 4,1 tisíca opatrovateľov, ktorí sa starajú o 6,4 tisíca klientov.

- - Inzercia - -