Dnes je streda, 07.december 2022, meniny má: Ambróz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Veľvyslanectvo mladých sa predstavilo v Košiciach

október 20, 2021 - 03:41
Projekt na podporu stredoškolákov a vysokoškolákov Veľvyslanectvo mladých pokračuje v sérii workshopov po Slovensku. V utorok predstavili organizátori projekt na pôde Technickej univerzity v Košiciach.
Foto: 
Ramon Leško

Séria workshopov s cieľom predstaviť výnimočný projekt určený študentom stredných a vysokých škôl mala svoje pokračovanie na východe Slovenska. Autorka projektu Mária Reháková predstavila projekt študentom Technickej univerzity v Košiciach na pôde Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie. 

ram_0337_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Na stretnutí zároveň vznikla nová spolupráca v rámci projektu práve s touto fakultou za podpory jej dekanky, doc. Ing. Ivety Vaskovej, PhD.. Ako povedala, tohtoročná téma pre vysoké školy - Vráťme prírode to, čo sme jej vzali, je v úzkej symbióze ich fakulty, keďže kladú veľký dôraz práve na recykláciu.

Aby získali študenti prehľad o tom, ako vyzerá samotná súťaž, organizátori pre nich pripravili aj ukážky finalistov uplynulých ročníkov projektu. Za kategóriu stredné školy prišla prezentovať osobne Laura Šnuriková, ktorá absolvovala finále v školskom roku 2019/2020.

ram_0452_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Kategóriu Vysoké školy odprezentovali zo záznamu finalisti z minulého roku - študenti Lekárskej fakulty UK v Bratislave Victor Ibara a Marek Kajan.

ram_0500_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_0507_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Študentov prišla pozdraviť aj nominantka ankety Slovenka roka 2021, finančná a prevádzková riaditeľka spoločnosti NESS Košice, Zuzana Želinská.

ram_0512_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

---

partnerska_lista_vm2122.png

Foto: 
STAR production

---

Veľvyslanectvo mladých || workshop Košice

Autor: 
STAR production

- - Inzercia - -