Dnes je streda, 07.december 2022, meniny má: Ambróz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Úspešný workshop veľvyslanectva mladých v Nitre

október 26, 2021 - 09:43
Po Banskej Bystrici a Košiciach zavítali organizátori podujatia Veľvyslanectvo mladých aj do mesta pod Zoborom, aby predstavili zástupcom a študentom tunajších a stredných škôl projekty, ktoré vznikli na pôde tohto podujatia.
Foto: 
Ramon Leško

Nitriansky workshop sa konal v priestoroch divadla Andreja Bagara a v úvode privítal účastníkov riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy, ktorý zdôraznil najmä fakt, že Veľvyslanectvo mladých podporuje kreativitu a tvorivé schopnosti našej mladej generácie, v čom spočíva jej najväčší potenciál.

ram_1638.jpg

Foto: 
Ramon Leško
Prítomných pozdravil aj zástupca Nitrianskeho samosprávneho kraja Vladimír Gubiš, vedúci odboru školstva.

ram_1645.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Autorka myšlienky projektu a hlavná organizátorka, riaditeľka vydavateľstva Starproduction Mária Reháková, oboznámila prítomných s dvanásťročnou históriou Veľvyslanectva mladých, ktoré počas svojej existencie vygenerovalo už nejednu úspešnú prácu, ktorá našla svoje uplatnenie nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí: „Účasť na tomto projekte doslova otvára dvere našej najmladšej generácie do sveta vedy, techniky a spoločenských vied. Dáva im možnosť odprezentovať svoje nápady a myšlienky a naďalej na nich pracovať. Porota, v ktorej prijali členstvo aj veľvyslanci jednotlivých krajín je síce náročná, ale zároveň aj veľmi inšpiratívna. Mladí ľudia, stredoškoláci a vysokoškoláci tak môžu preukázať nielen svoju kreativitu, ale aj jazykové schopnosti, bez ktorých sa dnes už nezaobídu.“

ram_1661.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Prirodzene, že každá dobrá myšlienka potrebuje k svojej realizácii aj partnera a partnerstvo na tomto podujatí prijala aj 365 Banka. O tom, že práve tento peňažný ústav, ktorý je zameraný aj na špecifické potreby mladých a je teda priam prirodzeným partnerom veľvyslanectva mladých porozprávala prítomným zástupkyňa banky Martina Sterová.

Úspešné projekty

Potom sa už o slovo prihlásili autori tých najúspešnejších projektov, ktoré v tomto roku ocenila aj porota.

Hana Lazíková, študentka gymnázia A. Einsteina v Bratislave zaujala svojou prácou: Vráťme prírode čo jej patrí.

ram_1704.jpg

Foto: 
Ramon Leško

O tom ako sa tento projekt postupne mení z nápadu na reálny zas porozprávala profesorka gymnázia Marína Holíková.

ram_1726.jpg

Foto: 
Ramon Leško

To, že študenti z „Einsteinky“ sú naozaj kreatívni sme sa presvedčili aj počas prezentácie ďalšieho tvorivého tímu z tejto školy a to Barbory PosilnejJozefa Lukáša, ktorí nám priblížili svoju predstavu kultúrno – spoločenského centra, ktoré by malo na základe ich práce vyrásť v areáli gymnázia. Projekt zaujal aj predstaviteľov Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý sa stal garantom jeho realizácie.

ram_1739.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Vysokoškolákov reprezentoval poslucháč Lekárskej fakulty UK Bratislava Victor Ibara s prácou Online doktor a Jozef Balcerčík, ktorý zas na pôde prírodovedeckej fakulty UK Bratislava vypracoval mimoriadne zaujímavú prácu: Cintoríny ako dôležité prírodné prvky v urbanizovanom prostredí a poľnohospodárskej krajine. 

O svojich skúsenostiach porozprávala na záver doc. MUDr. Eliška Kubíková, ktorá sa už roky zúčastňuje tohto projektu a je konzultantkou prác svojich študentov, ktorí práve Veľvyslanectvu mladých dosiahli aj významné medzinárodné úspechy.

ram_1773.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Workshop napokon zhodnotili aj predstavitelia nitrianskych vysokých škôl, PhDr. Martina Pavlíková, PhD., prorektorka pre medzinárodné vzťahy Univerzity Konštantína Filozofa a profesor Ing. Milan Šimko, PhD. prorektor pre vzdelávanie Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Podľa ich slov, workshop ich skutočne inšpiroval a obaja sú presvedčení, že v ročníku  2022  zabojujú o prvenstvá aj poslucháči z ich vysokých škôl.

ram_1795.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na ďalšie príjemne strávené spoločné chvíľe v tomto výnimočnom projekte.

ram_1851.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_1846.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_1796.jpg

Foto: 
Ramon Leško

--- 

partnerska_lista_vm2122.png

Foto: 
STAR production

---

- - Inzercia - -