Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Smutná realita izolácie

november 01, 2021 - 09:00
Zdá sa mi, že to trvá už večnosť. Izolujeme sa od života, ktorý máme radi, od miest, ktorými sme predtým žili, od dobrých zvykov, ktoré sme nosili ako železné košele, ale najmä od ľudí, s ktorými sme sa navzájom obohacovali a inšpirovali. Bojíme sa.
Foto: 
shutterstock.com

Kultúrnych stánkov i miest gurmánskych pôžitkov. Bozkávať sa s milencom pod rúškom tmy nám príde absurdné. Včerajšie. Zabudnuté. Nehygienické. Vládu prebrali poriadok a čistota. Hygienická. Stopercentne bez škvŕn, baktérií a vírusov. Privítajme našu novú realitu.

Z času na čas nás zaskočí moment, keď sa všetko opäť zdá byť „ako kedysi“, „normálne“, „tak ako to bývalo“. Väčšinou netrvá dlho. Zvykne ho prelomiť čosi bežné a v tých dobrých chvíľach vopred so strachom predvídané a očakávané. Detská choroba. Je sezóna viróz, chorí sú všetci. Deň za dňom otáčame listy kalendára a nestačíme sa diviť, kam ten čas letí. Koniec leta, pár radostných dní v škole, prvá choroba, druhá, Dušičky, Mikuláš, Vianoce, Silvester...zatočí sa nám hlava.

V novom roku si prajeme zdravie. Nič, nič, nič iné si neželajme a vlastne ani neželáme. Zalejeme si kávu do tej istej šálky ako vždy a oči opäť uprieme na kalendár. Má zmysel, aby nám ešte vôbec visel na stene? „Dobrá depka“, uchechtnem sa v duchu. Cítim, že je nutné čosi na našej novej realite zmeniť. A tak sa vrhám na cvičenie, otužovanie, kváskovanie, štúdium cudzieho jazyka, rutiny, režimy, hodiny...Chvíľu lepšie, chvíľu horšie, chvíľu hore, chvíľu dole.

Opijem sa s kamoškou, smejeme sa. Konečne, zo srdca, bez zbytočnej tiaže a výčitiek. Je to krásne a surové zároveň. Myseľ opantaná aspoň na chvíľu získa pocit voľnosti. Ráno to bolí. A opäť sme tam kde sme boli...

Pravda, takto si dnes žijeme. A žijeme ešte vôbec?

- - Inzercia - -