Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Súťaž Hľadá sa najkrajšia torta je preložená, termín oznámime čoskoro

november 24, 2021 - 11:37
Spájanie tradícií s umením je cieľom súťažného popoludnia s názvom Hľadá sa najkrajšia torta. Súťažiť budú neprofesionálne cukrárky, ktoré majú zastúpenie v jednotlivých regiónoch. Hodnotiť sa bude zvládnutie témy a estetická stránka.
Foto: 

Téma: Tradičné Vianoce

Kedy? 27. november, Kde? OC Nivy v Bratislave, Kedy? 15.00

Unikátnu atmosféru znásobí blížiaci sa advent a vianočné sviatky, ktorá sa bude odzrkadľovať nielen v téme súťaže, ale aj pri prezentácií tradícií z jednotlivých regiónov, pri zdobení vianočného stromčeka, či predstavení typických vianočných koláčov. Súťažiace sa popasujú s témou: Tradícia versus moderná dizajnová torta. Bude ich hodnotiť porota zložená z umelcov a cukrárov – šéfkuchár Peter Varga, cukrárka Monika Sisková, teoretik a historik umenia Ľuboslav Moza, akademický maliar Daniel Bidelnica, moderátorka Simona Simanová, Karin Majtanová a Edita Pappová – pedagogička zo SOŠ hotelových služieb a obchodu. 

Na hostí čaká zdobenie vianočného stromčeka z daného regiónu (predstavia sa Kozárovce, Očová, Závod, Nové Zámky a Spišská Nová Ves). Obec sa bude prezentovať folklórnym vystúpením, pre región typickými vianočnými koláčmi  a pečivom (Kozárovce, Očová, Závod, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Pata). Folklórne súbory a skupiny predstavia pre región typické tance a zimné tradície a zvyky. 

Hostia uvidia vystúpenia FS Očovan, FSK Praslica z Kozároviec, Jozefa Maka a Technik (budú aj vianočné piesne), DFS Matičiarik Nové Zámky, FS Závodzan, FSk Hrochoťan, FS Očovan. Môžu sa poradiť s výživovou poradkyňou zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá bude počas celej akcie merať cholesterol, cukor v krvi, BMI hodnoty. Budú prebiehať aj zaujímavé rozhovory s porotcami. Počas celej akcie budú prebiehať rôzne súťaže o hodnotné ceny. Veronia caffe  ponúkne návštevníkom stánok s výbornou kávičkou.

O víťazstvo bude súťažiť osem finalistiek, prídte ich podporiť a užiť si popoludnie v príjemnej a najmä sladkej spoločnosti.

Budeme im všetci držať palce!

vianoce_nivy_torta.jpg

Foto: 
STAR production

Slovenský deň kroja je ojedinelé podujatie zamerané na prezentáciu krojov, regiónu, regionálnych zvyklostí a tradícií a folklóru. Krása krojov folklórnych súborov a skupín z jednotlivých regiónov bude v rámci súťaže dominantným prvkom. Jednotlivé súbory a skupiny, ktoré sa predstavili aj počas Slovenského dňa kroja, odprezentujú svoje tanečné umenie a zvyky,  vyzdobia pre región typický vianočný stromček a predstavia typické vianočné koláče. 

Tešíme sa na všetkých návštevníkov!

- - Inzercia - -