Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Koniec éry bad boy

november 18, 2021 - 11:00
Keď v päťdesiatych rokoch prišiel James Dean v role problémového mladíka vo filme Rebel bez príčiny, zrodil sa vzor neodolateľného bad boy. Hoci nevieme prečo, zlí, drsní muži nás vždy priťahovali o niečo viac, ako tí milí a slušní. Čas však prináša zmeny vo všetkých oblastiach. Prototyp zlého chlapca už začal byť pre ženy z generácie mileniálov obkukaný a ľahko čitateľný. Vedia, že si zaslúžia viac.
Foto: 
shutterstock

„Natiahol si svoju veľkú koženú motorkársku bundu a šiel k motorke. Zišli sa v kaviarni u Nicka. Cez deň to bola normálna kaviareň pre pracujúcich, ale večer sa menila. Podľa nich získavala prinajmenšom vzrušujúcu a príťažlivú podobu“ (Gillian Freemanová, The leather boys, 1961). 

Rozkvitajúci Hollywood v polovici minulého storočia vytvoril prelomovým filmom Divoch vzor pre mladú kultúru. Vtedajšia mládež sa živila povojnovým nepokojom a túžbou zbaviť sa zväzujúcich predpisov zdvorilej spoločnosti. Hlavná postava v koženej bunde, obnosených džínsoch a bielom tričku zobrazovala identitu mladého človeka. Drzí vodca motorkárskeho gangu spôsobujúci neustále škandály sa stal lámačom nejedného ženského srdca. Aj keď im ani dnes ešte stále nevieme úplne odolať, poučili sme sa. Vieme, že s podobným typom muža zažijeme nezabudnuteľné chvíle, ale sú to naozaj len chvíle. Do spoločného života či vážneho vzťahu sú nepoužiteľní. Zato slušný chlapec od vedľa sa nám môže zdať na prvý pohľad nudný, no dokáže nás urobiť dlhodobo šťastnými. Prináša to však aj ďalšie privilégiá. 

Môžete byť pred ním sama sebou a nemusíte sa na nič hrať. Vie vám narovinu povedať, čo chce a o čo mu ide. Nemusíte v noci z jeho správ riešiť zašifrované hádanky či počúvať otrepané klišé.  Podporí vás, keď to najviac potrebujete a nehanbí sa prejaviť svoje emócie. Neukáže vás jednorazovo kamarátom ako získanú trofej, ale ráta s vami v kruhu jeho najbližších. Berie vás aj s chybami a nedokonalosťami, nepotrebuje zakaždým slečnu dokonalú. Nečaká, že mu budete robiť slúžku, má zmysel pre poriadok a občas navarí chutnú večeru on vám. Neprinesie si do vášho vzťahu skryté komplexy z toho predchádzajúceho. Vie sa otvorene porozprávať na ľubovoľnú tému a povedať, aký má problém. Netvárte sa, že taký neexistuje, dobre viete, že ste mu len nedala šancu. Niekedy je dobré do vzťahu zobrať aj rozum. A čím ďalej viacej z nás si to uvedomuje. 

- - Inzercia - -