Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Česku skrátia interval medzi druhou a treťou dávkou vakcíny

november 21, 2021 - 21:18
Interval medzi druhou dávkou očkovacej látky proti koronavírusu a posilňujúcou dávkou v Českej republike skrátia. Oznámil to v nedeľu český premiér Andrej Babiš. Skrátenie intervalu medzi druhou a treťou dávkou vakcíny sa týka ľudí vo veku nad 60 rokov, ktorí budú môcť posilňujúcu dávku dostať už po piatich mesiacoch. Zatiaľ v krajine tretiu dávku vakcíny aplikujú po šiestich mesiacoch od druhej. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz.
Foto: 
canva.com

Český premiér opäť vyzval obyvateľov krajiny na očkovanie a varoval pred hoaxami na internete. „Len očkovanie ochráni váš život, vaše zdravie. Vakcinovaní majú veľkú šancu, že budú mať lepší priebeh a na COVID nezomrú. Ja som sa dal zaočkovať trikrát," povedal Babiš. Ďalej uviedol, že česká Všeobecná zdravotná poisťovňa poslala praktickým lekárom informácie o neočkovaných pacientoch. Obvodní lekári, ktorí nevakcinovaných aktívne vyhľadajú a presvedčia ich, aby sa dali zaočkovať, získajú peňažné odmeny.

Česká vláda tento týždeň trikrát rokovala o nových reštrikciách proti šíreniu koronavírusu. Odporučila firmám, aby ich zamestnanci pracovali z domu a schválila kompenzačný bonus v prípade karantény zamestnancov.

- - Inzercia - -